HEM’in yeni müdürü Efe

Mustafakemalpaşa Halk eğitim merkezi müdürü Cemalettin Söylev’in emekliye ayrılması nedeniyle boşalan ilçe Halk Eğitim merkezi müdürlüğü görevine Osman Efe getirildi.
Söylev’in emekliye ayrılmasının ardından boşalan müdürlük görevine daha önce İlçe Milli Eğitim müdürlüğünde Şube müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Osman Efe getirildi.
Çiçeği burnundan müdür Osman Efe, ilçedeki halk eğitim merkezinin çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Efe, “Kurslar konusunda ilçemizde çok geniş bir yelpaze söz konusu. İstenilen her yerde istenilen branşta kurs açabiliyoruz, yeter ki halkımızdan talep gelsin” dedi.
İlçeler arasında en aktif merkez
Bursa’nın diğer ilçeleri arasında en aktif merkezin Mustafakemalpaşa HEM olduğunun altını çizen Osman Efe, “Geçen yıl 515 adet açılan kursta 11 Bin kişi merkezimizde eğitim gördü. Nüfus ortalamasına göre Türkiye genelinde %6 ila 7 arasında kurs katılım oranı yakalarken, bu oran ilçemizde %11’lere ulaştı. Bu yıl şu ana kadar toplam 199 kurs açıldı. Kursiyer bakımından da sıkıntı yaşamıyoruz. Bu bakımdan Bursa İlçeleri arasında en faal Halk Eğitim Merkeziyiz.
Merkezimizin bugünlere gelmesinde eğitim merkezimizde görev yapmış tüm müdürlerin katkıları inkar edilemez bir gerçektir.
Geçmişte bu görevi yürüten tüm müdürlerimize, öğretmenlerimize, merkezimize bu binayı bağışlayan Rahmetli İ.Hakkı Şenpamukçu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir