HEM’den yıl sonu sergisi

İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2016-2017 Eğitim Öğretim yıl sonu sergisi açıldı.
Adnan Menderes Meydanı Belediye Düğün Salonu önünde ve Nilüfer Hatun Meslek Lisesi Konferans Salonunda yapılan çifte açılış törenine Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Erol Turan, Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Er, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı.
Öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları eserler sergilendiği törende bir konuşma yapan HEM Müdürü Mesut Ural “Bu eğitim öğretim yılı ormancılık, ziraat, dil öğretimi, müzik, spor, geleneksel Osmanlı ve el sanatları(tezhip, hat, ebru) giyim, aile eğitimi ve çocuk gelişimi, gösteri sanatları, okuma, yazma, bilgisayar ve teknoloji, muhasebe, finansman ve büro yönetimi, Din Eğitimi, Sağlık Hizmetleri, Engellilere yönelik olarak açılan kurslar, kişisel gelişime dayalı açılan kurslar ve diğer alanlarda dahil olmak üzere 125 farklı kurs türünde toplam da 376 adet kurs açılmıştır. Bu kurslara 3 Bin 442 erkek 4 Bin 20 kadın kursiyer olmak üzere toplamda 7 Bin 462 kursiyer katılmıştır. Ayrıca ilçemizde bulunan ortaöğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olmuş öğrencilere yönelik açılan yetiştirme ve destekleme kurslarına ilk dönem 196 ikinci dönem ise 102 öğrenci katılmıştır. Açık orta okula devam eden öğrenci sayımız 83, açık liseye devam eden öğrenci sayımız ise 274 tür. Yaz sonuna kadar toplamda 10 Bin kursiyere ulaşılmak hedeflenmektedir.” dedi.
Sergideki çalışmaları tek tek gezerek el emeği göz nuru ürünler hakkında kursiyerlerden bilgiler alan Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir