“Hedef gençlere spor yaptırmak”

Mustafakemalpaşa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği okullar arası turnuvalar başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Mustafakemalpaşa Gençlik Hizmetleri ve spor müdürü Nevzat Döl “Mustafakemalpaşa’daki öğrencilerimizin Spor kültürü kavramını yaşayarak öğrenilmesini sağlamak, sağlıklı yaşam için sporu araç olarak kullanılmasını, kendini ifade edebilmesini, öğrencilerimizin çok gerekli olan kendine güven duygusunu ve ifade edebilme yeteneğinin artmasını, güven, cesaret paylaşım ile olumlu rekabetin ve spor etiğinin öğrencilerimize kazandırmak için 3.küme müsabakalarını başlattık.
Turnuva 4 -Nisan – 2016 Pazartesi günü Mustafakemalpaşa Belediyesi Şükrü Erdem tesislerinde Yıldız Erkek ve Küçük Erkek futbol ile başlattık. Ayrıca bu sene ilk olarak Kız Futbolu da başlattık. Turnuvamızın programı şöyle.04 Nisanda başlattığımız futbol turnuvaları 08 –Nisanda Final maçları ile sona erecek.
11-14 Nisan 2016- arası Voleybol
15 Nisan 2016-Küçük- Yıldız ve Genç Mustafakemalpaşa Belediyesi ilçe stadyumunda.
Atletizm yarışmaları 18-21 2016-Nisan Tarihleri arasında Mustafakemalpaşa spor Salonunda Basketbol müsabakaları 25-26 2016-Nisan tarihleri arasında Mustafakemalpaşa spor Salonunda Voleybol müsabakaları 29-Nisanda 2016-Mustafakemalpaşa spor Salonunda Yıldız ve Genç Dart müsabakaları 02- Mayıs 2016- tarihinde Mustafakemalpaşa Belediyesi meydanında Bisiklet müsabakaları 03- Mayıs 2016- tarihinde Mustafakemalpaşa spor Salonunda Masa Tenisi müsabakaları
4- Mayıs 13 Mayıs 2016 Tarihleri arasında Mustafakemalpaşa spor Salonunda  Genç Erkekler Futsal müsabakaları Düzenledik. Dereceye giren okullara kupa ve madalyalar verilecek” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir