HDP seçim çalışmalarını başlattı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim çalışmalarını başlatmak üzere ilçemizde ilk salon toplantısını yaptı. Çağrı düğün salonunda saat 20.00’de gerçekleştirilen toplantıya; Parti Merkez Kadın Komisyonundan Hülya Kınağur, HDP Bursa il  eş başkanı Yüksel Akgün, HDP Bursa 2. sıra milletvekili adayı Metin Kılıç ve HDP Bursa 7. sıra milletvekili adayı Mehmet Deniz Büyük katıldı.
Toplantıda söz alan HDP Bursa il  eş başkanı Yüksel Akgün özetle şunları söyledi: “  Yerel seçimde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde,  Mustafakemalpaşa’da yeterli çalışmayı yapamadık.
Bu bizim eksikliğimiz.  Buna rağmen Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu ilçeden 1200 oy aldık. O gün yapamadığımız çalışmayı bugün yapmak zorundayız.
Bursa’nın 11 ilçesinde örgütlüyüz. Bursa genelinde 26 seçim bürosu açtık. Bu seçim çalışmaları bizim için aynı zamanda örgütlenme ve genişleme faaliyeti olacaktır. Bugüne kadar ulaşamadığımız tüm kesimlere ulaşmak istiyoruz.
Bu ülkenin hakim sınıfı insanları sağ sol, alevi suni, kürt diye ayrıştırdı. Bu ayrıştırmayı başarırken biz ayrıştıranları yoksullukta birleştirdiler. Biz, halkları karşı karşıya getiren değil; yan yana getiren partiyiz. Bazıları bizi anlamakta zorluk çekiyor. Bizi asılsız söylevlerle karalamaya çalışıyorlar.
Barzani gibi basit yol alan Milliyetçiliği seçmedik. Bizim bölünmemizi isteyenlere fırsat vermedik. Biz Türkiye’deki tüm halkları kucaklamak için yola çıktık. Herkesi olduğu gibi kabul ediyoruz.
Biz;  yok sayılan, ötekileştirilen tüm toplum kesimlerinin sesi olacağız. Bugün burada Partimiz adına çalışmaları yürütecek bir seçim komisyonu oluşturmak amacıyla geldik.”
Bursa –HDP ikinci sıra milletvekili adayı Metin Kılıç yaptığı kısa konuşmada, kendisinin Çerkez kökenli olduğunu, halkların barış içinde bir arada yaşabileceğine inandığını ve bunu hayata geçirecek tek partinin HDP olduğunu, bu nedenle HDP’den aday olduğunu belirtti.
7. sıra milletvekili adayı Mehmet Deniz Büyük’ün Kürtçe olarak yaptığı konuşmanın ardından gönüllü katılım sonucu,  9 kişilik seçim komisyonu oluşturuldu.
Değişik toplum kesimlerinden kadınların ve erkeklerin katıldığı toplantı saat 22.00’de sona erdi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir