Hastaneye Patoloji laboratuarı

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde bir ilke imza atılarak Patoloji laboratuarı açıldı.
           Hastanenin A Blok bölümünde hizmete giren Patoloji laboratuarının açılış törenine; Hastane Başhekimi Genel Cerrah Doktor Erol Bağcıvan, Başhekim Yardımcısı Psikoloji Uzmanı Doktor H. İbrahim Süslü, Hastane Müdürü A. Aziz Tok, Müdür Yardımcısı Şuayip İnce, doktorlar ve hemşireler katıldı.
            Hastaneye kısa bir süre önce atanan Patoloji Uzmanı Doktor Hacı Eraslan yaptığı konuşmada “Hastaneden hastalara müjdeli bir haber” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
            “Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde bir ilke daha imza atıldı. Artık Patoloji hastaları Bursa’ya gitmeyecek. Hem maddi külfet olan hem de zamanlarını yolda geçiren ilçemiz hastaları için iyi bir hizmet daha verilmeye başlanmıştır. Yaklaşık 125 bin TL harcanarak hastanemize Patoloji Laboratuarı kuruldu. Hastanemiz Patoloji Laboratuarında her türlü doku biyopsisi, küretaj, miğde biyopsisi, meme biyopsisi, myom apandist, safra kesesi, deri biyopsisi yapılmakta olup bunun yanında sitolojik materyal balgam-pap smear periton sıvısı, ince iğne aspirasyonu, meme başı yayma gibi tahliller yapılabilmektedir.
            Doku biyopsilerinin sonucu 3-5 gün içerisinde verilmektedir. Materyalin tahlil sonucu ise ertesi gün verilecektir. Mustafakemalpaşa, Susurluk ve Karacabeyli vatandaşların da tahlillerini Bursa’ya ya da büyük illere götürmelerine gerek olmayıp; kanser dahil her türlü tanısı ilçemiz hastanesinde doku takip, mikrotom, mikroskop, etüv, parafin, dispanser cihazları sayesinde yapılmaktadır. Her türlü hastalığın teşhisi ilçemiz hastanesinde konulabilmektedir. Çalışmalarımız, yardımcı hemşire Süheyla Eraslan ile birlikte gerçekleşmektedir.
            İlçemizde ilk kez verilmeye başlanılan bu hizmetten komşu ilçe halkları da yararlanabilirler. Bu haliyle hastanemiz bölgesinde en kapsamlı hastane konumuyla hizmet verebilme imkanına ulaşmıştır.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir