Hastane personeli referandum mitinginde

Karacabey’de AKP İlçe Başkanı gibi çalışan Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi’ne büyük tepki!
*Başbakan Erdoğan’ın Aydın’daki referandum mitingine kamu personelinin çağrılması skandalının yankıları sürerken bir benzeri de Karacabey’de yaşandı.
*Karacabey Devlet Hastanesi’nde görevli personellerin özel otobüsle mesai saati içinde Bursa mitingine götürülmesine büyük tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Karabaş, “Devlet anlayışı faşist bir idare şekline dönüşmüştür. Kamu görevlilerini zorla mitinge götürmek demek ‘Muz Cumhuriyeti’ne davetiye çıkarmak demektir ” dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Bursa Fomara Meydanı’nda referandumun nedenlerini anlatırken Karacabey Devlet Hastanesi personelinin otobüslere doldurularak mitinge gönderilmesi büyük tepki çekti. Mitinge ücretsiz otobüs kaldırılmasına karşın Karacabey’den istenen katılım sağlanamadı.
            Ulu Camii önünden kaldırılan otobüslere vatandaşlar ilgi göstermezken, Karacabey Devlet Hastanesi yakınından hastane personeline özel otobüs kaldırılması tepkileri de beraberinde getirdi.
            Devlet Hastanesi’nde görevli bazı personeller dün saat 15.00 sıralarında hastanenin bir üst sokağında mitinge gitmek için beklemeye başladı. AKP İlçe Teşkilatı’nın kiraladığı otobüs ile özel olarak alınan hastane personelleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa Fomara Meydanı’ndaki mitingine götürüldü.
            Hastane personellerine mitinge katılmaları yönünde baskı yapılıp yapılmadığı bilinmezken, özel otobüs tahsis edilmesi ve devlet memurlarının mesai saatleri içerisinde mitinge götürülmesi kafalarda soru işareti bıraktı.
CHP’den büyük tepki
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Karabaş, Başbakan’ın Bursa mitingine hastane personelinin mesai saati içinde götürülmesine büyük tepki gösterdi.
            Karamürsel’deki çirkin uygulamaları sonunda soruşturma üzerine soruşturma geçirirken Karacabey’e postalanan şaibeli Başhekim Metin Eski’nin Karacabey AKP İlçe Başkanı gibi çalışmasını sert bir dille eleştiren Karabaş, Devlet Hastanesi’nin özel çiftliğe dönüştürüldüğünü ileri sürdü.
Hastanenin iyice Eski’diğine dikkat çeken Karabaş, bunları not aldıklarını dile getirdi.
Karabaş, “Demokrasilerde böyle bir tutum olamaz. Padişahlık dönemlerinde bile böyle bir baskı ve korku görülmemiştir. AKP zihniyetiyle bu işin olmayacağı anlaşıldı. Bunların oy uğruna yapmadığı kalmadı. Halkımızın tüm bunları görmesini ve ona göre karar vermesini bekliyoruz. İnanıyorum ki halkımız AKP’ye gereken ‘Dur’ yanıtını sandıkta verecektir” diye konuştu. 
 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir