Haluk Koç, Mustafakemalpaşadaydı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, parti sözcüsü Haluk Koç, Mustafakemalpaşa’ya geldi.
           Geçtiğimiz Pazar günü saat 17.00’de beraberinde CHP il Başkanı Metin Çelik, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP 22. Dönem milletvekili Mehmet Küçükaşık, Bursa Belediye Meclisi Üyeleri, Bursa Osmangazi CHP İlçe Başkanı İsmet Karaca ile birlikte Mustafakemalpaşa’ya gelen Haluk Koç ve ekibini CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen, 22 araçlık konvoyla yönetim kurulu üyeleri, Çeltikçi Belediye Başkanı İzzet Dede, Karapürçek Belediye Başkanı Mehmet İlban ve partililer Üçkurnalı Otobüs Terminalinde karşıladı.
            Partililerle ilçeye giren Haluk Koç ve ekibine parti binasında “hoş geldiniz” diyen CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen yaptığı konuşmada “Genel Başkan Yardımcımız sayın Haluk Koç’a genel merkez tarafından Bursa il ve ilçelerinde denetleme görevi verilmiştir. Bu nedenle Bursa il ve ilçelerinde çalışmaları denetlemek üzere ilçemize gelmişlerdir. Ayrıca Haluk Koç bu ziyaret nedeniyle yerel ve genel gündeme ilişkin olarak halkımızı bilgilendirecektir” dedi.
            CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Haluk Koç yaptığı konuşmada “ileriye dönük bir programla tüm ilçeleri ziyaret ediyoruz. Bursa’da basın toplantısı düzenledik. Tüm ilçelerden sonra ziyaretimizi Mustafakemalpaşa’da gerçekleştiriyoruz. Görmüş olduğu bu karşılama ve sıcak ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Tüzüğümüz kısmen değişti. Son kurultay çarşaf liste ile yapıldı. Bana verilen görevi memnuniyetle kabul ettim. Cop ve biber gazı yiyerek demokrasi yapıyoruz. Balyoz davasında adil yargılama yok. Yargıyı kendilerine göre yönetiyorlar. Buna Hukuk Mustafa denir. Erdoğan’la demokrasi yaratmak isteyenler, bugün pişman oldular. CHP’yi hamur gibi yoğurmaya çalışıyorlar. Bu oyunları bozmak zorundayız. Bu yolda devam ediyoruz. 81 ilde köprü ve üniversiteler var. Kürt vatandaşlarımız PKK’nın elinde rehin. Bunlar kapalı kapılar ardında PKK ile buluşup pazarlık yapıyorlar. 29 il Büyükşehir olacak. Belediyeler il genel meclisi ve köy tüzel kişilikleri kalkıyor. Tarım arazileri açıkça yağmalanıyor. Türkiye’nin temel taşı, çimentosu ve harcı CHP’dir. Biz bozguncu değil, birleştirici olacağız” dedi.
            Daha sonra ekibi ve partililerle Tatkavaklı’ya giden Haluk Koç’u Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper karşılayarak makamında ikramda bulunarak sorunlarını dile getirdi.
            Tatkavaklı Belediye binası önünde halka hitaben bir konuşma yapan Haluk Koç, “Tatkavaklı da bütün beldeler gibi kapanma konusu olan bir beldedir. Bu akşam burada şimdi hiçbir ayrım yapmadan sizlerle beraber olmaktan mutluyum. Seçim zamanı gelip oy istiyoruz. Şimdi ise sizleri ziyaret ederek sorunlarınızı dinlemek için geldik. Tarım ve hayvancılıkta büyük sıkıntı var. Samanı bile dışarıdan ithal ediyoruz. Mazot, gübre ve ilaç fiyatları aşırı derecede yükselirken, çiftçinin ürettiği ürün yok pahasına gidiyor. Desteklemelerle 9 bin TL verilen damızlık inekler, 3 bin TL’ye satılıyor. Beldelerin kapanma konusu önümüzdeki hafta meclise gelecek. Bize düşeni yapacağız. Ben, beni atayana değil beni seçene yani sizlere saygılıyım” dedi.
            Haluk Koç ekibi ile birlikte Tatkavaklı’dan ayrılarak Manisa’ya gitti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir