Halk Eğitim Merkezi korosundan konser

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi ,yıl sonu sergileri  etkinlikleri Usta Öğreticisi ve Koro Şefi  Yücel Kaydı yönetiminde  40  kişilik Türk Müziği Korosu Konseri ile başladı.
Merkezin 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılı kurs faaliyetleri yıl sonu etkinlikleri yaklaşırken   Mustafakemalpaşalıların ve davetlilerin beğenisine sunuldu. Yapılan çeşitli etkinliklerden birisi de Halk Eğitim Merkezi Türk Müziği Usta Öğreticisi Udi Bestekar Sanatçı Yücel Kaydı’nın yönetimindeki Türk Müziği Korosunun sunumuydu. 15 Mayıs 2017 Pazartesi  günü saat 20.30’da Belediye Düğün Salonunda Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı,
Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Ural  ve bazı okul müdürleri ve   salonu dolduran davetlilere  sunuldu.
Sahneye 40  solist  ve saz  ekibiyle çıkan Udi Sanatçı Yücel Kaydı ve ekibi izleyenlere harika bir gece yaşattı. Küçük Kemancı Hale Masatlı ise Şehitlerimize  hitafen kemanı ile Çanakkale Türküsünü çalarak  koroya eşlik ederken salonu dolduran izleyicilerden büyük alkış aldı. Sümer Altuğ’un İzmir in Kavakları Folklor  gösterisi    seyirlerin coşkulu alkışlarını aldı.
Sahnede 2 saat kalan Yücel Kaydı ve ekibine konser sonrası Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı tarafından plaket ve  çiçek sunarak kendilerine teşekkür ederken Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Ural koro elamanlarına çiçek ve  katılım belgelerini verdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir