Hacı Ali Demir’in gündüz uykusu

Mustafakemalpaşa’nın renkli simalarından Şeyhmüftü Camii İmamı Hacı Hafız Nevzat Yorulmaz’ın biricik dostu “İğneci” lakabıyla tanınan Hacı Ali Demir, gecenin yorgunluğunu gündüzleri uyuyarak gideriyor.
           İlçenin Şeyhmüftü Mahallesi, Şeyhmüftü Camii avlusundaki işyerine sabah erken saatte gelen Hacı Ali Demir, evinde kahvaltı edemediği için susamlı gevrek bir simit ve bir bardak çay alıp kahvaltı ettikten sonra ayakta uyuklamaya başlıyor.
            Bu durum esnaf komşularının dikkatini çekince esnaflar Hacı Ali Demir’e: “Komşu rahatsız mısın” diye sormuşlar. Hacı Ali Demir, soruya şu cevabı vermiş:
            “Bu gece hacı ninenin emriyle bütün gece pekmez kaynattım. Bir ara ateşin altına odun atarken uyuklamaya başlamışım. Az kalsın kendimi yakacaktım” diyen Hacı Ali Demir işyerine giderek koltuğuna oturmuş. Kur’an-ı Kerim okurken kollarının üzerine başını koyup uykuya dalmış.
            Gecenin yorgunluğu ile müşterilerine bile bakamadığı için uzun süre dışarıya çıkamayan 82 yaşındaki hacıya “hayırlı uykular renkli rüyalar” dileğinde bulunan komşular, masa üzerinde uyurken fotoğrafını çektiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir