Güzelsoy kardeşlerden anlamlı jest

Kıpçak’taki soydaşlarımıza 600m2 mermer hediye edildi.

Mustafakemalpaşa’da faaliyet gösteren Güzelsoy kardeşlere ait Mermer Ocağından kardeş şehir Kıpçak’a 600 m2 mermer hediye.
Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Bölgesi şehri Kıpçak’ın eski belediye başkanı ve Moldova Cumhuriyeti geçmiş dönem milletvekili Oleg Garizan “Türk Dünyası Genç İşadamları Kurultay Toplantısı” için İstanbul’a geldi.
Kurultay sonrası Mustafakemalpaşa ve Kıpçak şehrinin kardeş şehir olmasının mimarı eski belediye başkanı Hayri Öztetikler’i ziyaret etmeyi de ihmal etmedi.
2006 yılında Mustafakemalpaşa ile kardeş şehir olmalarının ardından Öztetikler ile Oleg Garizan’ın dostlukları hiç bitmedi. Öztetikler’in belediye başkanlığının sona ermesinden sonra da Kıpçak’a sayısız ziyarette bulunduğu Oleg Garizan’ında Türkiye’ye Öztetikler’i görmek için bir çok kez ilçemize geldiği herkezce biliniyor.
Mustafakemalpaşa’ya son gelişinde Öztetikler ve bazı Mustafakemalpaşalılarla bir araya gelen Oleg Garizan bu görüşmelerin ardından ülkesine mutlu döndü.
Geçtiğimiz yıl Gagauzya’daki okullar ve kültür merkezlerinin onarımı için mermer organize sanayi ile Ticaret ve Sanayi Odasından mermer talep etmesine rağmen herhangi bir gelişme sağlanamadı. Oleg Garizan üç gün süren Mustafakemalpaşa gezisinde temaslarının sürdüğü sırada yardım haberi Güzelsoy kardeşlerden geldi.
Konuya sıcak bakan Güzelsoy kardeşler;
“Gagauzya’nın ve özellikle Kıpçak kenti halkının bizler gibi Türkçe konuştuklarını bu yüzden buradaki kardeşlerimize yardım da bulunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Gerektiğinde kardeş şehire yardım yapmaya devam ederiz” dedi. Güzelsoy kadeşlerin hediye ettiği 600m2’lik mermerleri Kıçak’a götürmek için iki tırın Kıpçak’tan yola çıktığı önümüzdeki pazartesi günüde Mustafakemalpaşa’ya gelerek mermerlerin yükleneceği öğrenildi.
İlçemiz Mermer Ocağı sahipleri Güzelsoy kardeşlerden, kardeş şehir Kıpçağa 600 m2 mermer hediye.
Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Bölgesi şehri Kıpçağın eski Belediye Başkanı Oleg GARIZAN “Türk Dünyası Genç İşadamları Toplantısı” için İstanbul’a geldi.
Kurultay sonrası ​eski Belediye Başkanı Hayri Öztetikleri ziyaret için ilçemize gelen Oleg Garizan burada yaptığı görüşmeler sonucu ülkesine mutlu döndü.
Önceki yıl Gagauzya’daki okullar ve kültür merkezlerinin onarımı için Mermer Organize Sanayi ve Ticaret ve Sanayi Odasından Mermer talep etmiş , fakat herhangi bir gelişme sağlanamamıştı.
Bu gelişinde Güzelsoy kardeşlerle tanışması, talihini döndürdü. Konuya sıcak yaklaşan Güzelsoy kardeşler tek başlarına bu mermerleri hazırlayıp karşılama sözü verdi.

Haber:Ziret Başgüç

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir