Güvercin severler yeni yerinde

Mustafakemalpaşa’nın Güvercin ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği ve Yaşatma Koruma Derneği yeni yerine taşındı.
İlk Başkanı Faik Özündere olan ve Mustafakemalpaşa’da 1996 yılında kurulan dernek, Sabribey mahallesi Keresteciler arka sokaktaki yeni yerine taşındı. Güvercin severler bundan böyle yeni adreste buluşacak. Toplamda 230 üyesi bulunan ve haftada 2 gün, Cumartesi ve Çarşamba günleri mezat yapılan derneğin Başkanı Recai Ok yaptığı açıklamada, “Mustafakemalpaşa,
Türkiye’de kelebek cinsi güvercin potansiyeli ile ana merkez olmuştur. Yaklaşık 6 bin güvercin sever 350 bin civarında kuş potansiyeline sahibiz. Günümüzde Güvercin artık amaç değil araç haline geldi. Güçlü bir camiayız ve Mustafakemalpaşa’nın tanıtımında önemli bir misyon üstleniyoruz” dedi.
“GÜVERCİN FESTİVALİ İLÇEMİZDE OLACAK”
Her hafta iki defa yapılan mezatlarda Mustafakemalpaşa’dan ve değişik il ve ilçelerden gelen güvercin severe ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Ok, “Dışarıdan gelen çok sayıda güvercin sever ile Mustafakemalpaşa’nın tanıtımına önemli rol oynadığımızı söyleyebilirim.
Bu yıl 4’ncüsü yapılacak olan güvercin festivali Mustafakemalpaşa’da, 19 Mart Pazar günü Belediye Kapalı Pazaryerinde olacak. Tüm güvercin severleri bekliyoruz.  Festival Belediye ve derneğimiz işbirliği ile yapılacak ve inanıyoruz ki ilçemiz adına ayrı bir değer katacak” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir