Güllüce’de ilk Hıdrellez Şenliği

Mustafakemalpaşa Güllüce Köyü’nde bu yıl ilk olarak hıdrellez şenlikleri düzenlendi.
Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı şenliği, Güllüce Köyü Muhtarlığı düzenledi.
Geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen ilk hıdrellez şenliğine, AKP İlçe Başkanı Şaban Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Levent Burmalı ve yönetim kurulu üyeleri, CHP 22.dönem eski Milletvekili Mehmet Küçükaşık, CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen ve yönetim kurulu üyeleri, Çeltikçi Belediye Başkanı İzzet Dede, Yalıntaş Belediye Başkanı Mahmut Ertuğrul, Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sülün, Murat Sürücü Kursu Yönetim Kurulu Üyesi Tuğrul Yılmaz, muhtarlar, ilçe merkezi ve civar köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.
Güllüce Köyü cami avlusunda ve OSB kavşağındaki çamlık korusu ormanında düzenlenen şenlikte, Güllüceli ünlü aşçı Melek Sülün’ün pişirdiği 45 tava etli pirinç pilavı, ayran ve Mustafakemalpaşa tatlısı vatandaşlara ikram edildi.
Şenliğe katılan konukları, Güllüce Köyü Muhtarı Salih Akın ve ihtiyar heyeti üyeleri karşılarken, Muhtar Salih Akın yaptığı konuşmada: “Sponsorlar Önallar Yem, Gültaş, Güvenal, Kemtat, Arıdağ Kereste ve Güllüce Köyü halkına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Köyümüzde ilk kez düzenlediğimiz Hıdrellez Şenlikleri, gelecek yıllarda da devam edecektir.
Bizleri bu ilk şenliğimizde yalnız bırakmayanlar, emeği geçen ve katkıda bulunanlardan Allah razolsun” dedi.
Güllüce Köyü Camii’nde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle okutulan Mevlid-i Şerif, Kur’an’ı Kerim, kasideler ve ilahilerin ardından İlçe Müftüsü Ahmet Alınmaz yaptığı vaaz konuşmasında: “Kutlu Doğum Haftası nedeniyle böyle güzel ve anlamlı bir cemiyeti düzenleyenlerden Allah razı olsun.
Anneler Günü’ne rastlaması nedeniyle bu cemiyetin ayrı bir yeri vardır. Yatırların, evliyaların, şehitlerin bulunduğu böyle güzel bir diyarda yaşıyoruz. Yarın Anneler Günü’dür bu nedenle hayatta olan annelerinizin ayağına kadar giderek hediyeler verip hayır duasını alınız. Ölenleri de rahmet ve Kur’an ile analım.
Anneleriniz yaşlılık günlerini sizin yanınızda geçiriyorsa sakın onlara karşı of bile demeyin. Çünkü cennet annelerin ayağının altındadır” dedi.
Bu konuşmanın ardından yapılan dualarla program tamamlandı.
Daha sonra hıdrellez şenliklerine katılan misafirler, OSB kavşağındaki çamlık ormanı alanında yapılan ikramları kabul ederek doyasıya eğlendiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir