Giyemediği gelinliğiyle uğurlandı

Karacabey’de, bugün dünya evine girmeye hazırlanırken eski sevgilisinin öldürdüğü genç kız, giyemediği gelinliğiyle toprağa verildi.
26 yaşındaki Zeliha Kara, bugün dünya evine girmeye hazırlandıkları nişanlısıyla kendilerini görünce cinnet geçiren eski sevgilisi Erdal Adıyeke tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Çılgın aşık ise kendi kafasına sıkarak intihar etti. Genç kız, önceki gün Karacabey Haşim Onur Camii’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Beyaz gelinliğe sarılı tabutla cenaze namazı kılınan genç kız ilçe mezarlığına defnedildi.
Bugün dünya evine girmeye hazırlanırken kara toprağa giren Zeliha Kara’ın ailesi ve arkadaşları göz yaşlarına boğuldu.
Bugün düğünleri vardı
Dönerci ustası olan Erdal Adıyeke (29), daha önce Zeliha Kara (26) ile gönül ilişkisi yaşıyordu. İki sevgili bir süre önce ayrılınca Zeliha Kara aynı fabrikada çalıştığı İsmail İ. ile nişanlandı.
Evlilik hazırlıklarını tamamlayan nişanlı gençler, artık düğün gününü bekliyordu. Bugün dünya evine girecek olmanın heyecanı içinde olan Zeliha Kara ile nişanlısı İsmail İ, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 15.30’da Karacabey Kent Meydanı’ndaki bir çay bahçesinde buluştu.
İki nişanlı burada oturup düğünle ilgili son hazırlıkları gözden geçirirken, karşılarına Erdal Adıyeke çıktı. Adıyeke’nin elinde pompalı tüfek vardı. Silahı önce İsmail İ’ye doğrulttu.
Nişanlı genç çay bahçesinin demir korkuluklarından atlayınca, Erdal Adıyeke, namluyu bu kez eski kız arkadaşına doğrultup tetiğe bastı.
Namludan çıkan saçmalar Zeliha Kara’nın başına isabet etti. Kara, kanlar içinde yere yığılınca, Erdal Adıyeke aynı silahla kendi başına da ateş etti. Erdal Adıyeke olay yerinde öldü. Sağlık ekipleri hayat belirtisi gördükleri genç kızı hemen hastaneye götürdü. Ancak Kara kurtarılamadı.
Geride davetiyesi kaldı
Evlilik hazırlığı yaparken eski nişanlısının pompalı dehşeti sonucu yaşamını yitiren Zeliha Kara’dan geriye, üzerinde, “Bu mutlu günümüzde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız” yazılı olan ve dün akşam yapılacak olan kına gecesi ile bu akşamı gerçekleştireceği düğün için mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmak istemediği dostlarına dağıttığı davetiye kaldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir