Gelinliği kefeni oldu

Bir hafta önce resmi nikahla evlendiği eşini, geçtiğimiz gün düğün sabahında bıçaklayarak öldüren cani koca bir tarlada yakalanırken, talihsiz kadın Mustafakemalpaşa’ya bağlı Doğanalan Mahallesinde (köyünde) toprağa verildi.
Henüz 22 yaşında olan Güllü Yurtoğlu ile bir hafta önce resmi nikah yapan 23 yaşındaki Metehan Yurtoğlu, düğün gününün sabahında eşini bıçaklayarak öldürmüş ve ortadan kaybolmuştu.
Cani koca Bursa Emniyetinin sıkı takibi sonucu bir tarlada saklanırken yakalandı. Düğün heyecanı yaşayan talihsiz kadının ise Doğanalan köyünde cenaze namazı kılındı.
Bir gece önce kına gecesi
Metehan Yurtoğlu, evlenmek istediği Güllü Yurtoğlu’nu 4 ay önce ailesinden istetti. Ancak genç kızın ailesi bu evliliğe onay vermedi. Bunun üzerine ikili anlaşarak kaçtı. Yıldırım ilçesi İsabey Mahallesi İlkbahar Sokak’ta bir evde birlikte yaşamaya başlayan çift, bir hafta önce resmi nikâh yaptı.
Bunun üzerine aileleri evliliklerine onay veren çift, hemen düğün hazırlıklarına başladı. Önceki gün akşam kına eğlencesi yapan çift, düğün günü sabahında ise tartışmaya başladı.
Tartışmanın büyümesi üzerine mutfaktan bıçak alan Metehan Yurtoğlu, eşi Güllü Yurtoğlu’nu 8 yerinden bıçaklayarak öldürdü.
Saklanırken yakalandı
Olayın ardından kayıplara karışan cani koca, Bursa Emniyetinin sıkı takibi sonucu boş bir arsada saklanırken yakalandı. Cani kocanın bir kolunun dirseğine kadar alçıda olması dikkatlerden kaçmadı. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulaması yapılan Yurtoğlu, adliyeye sevk edildi. Eşini kıskançlık nedeniyle öldürdüğünü söyleyen Metehan Yurtoğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Güllü Yurtoğlu ise Doğanalan köyünde kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığında toprağa verildi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir