Gecikme cezaları siliniyor

Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Tuncer  yeni çıkan Torba Yasa ile birlikte Esnaf Kefalet Kooperatiflerine gecikme cezası borcu olan esnafın gecikme cezalarının silineceğini söyledi.

Tuncer; “Milletimizin köklü geleneklerinden olan Ahilik kültürünün tanıtılması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla; Görevimiz bu kültürü yaşatmak ve toplumla paylaşmak olduğu gibi, temennimiz ise toplumun temel yapı taşı olan esnaf ve sanatkârlarımızın daha iyi şartlarda çalışmalarını sürdürmeleridir.

24 Eylül 2014 tarihi itibariyle Merkez Birliğimizce uygulamaya konan düzenlemeye göre, kredi borcu 30 Nisan 2014 tarihinden önce kooperatif takibine intikal eden icra takibi başlatılmış olsun veya olmasın esnaf ve sanatkarın 31 Ekim 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar kooperatife başvurularını yapmaları gerekmektedir. Kooperatif takibindeki asıl alacak tutarına bankaca kooperatif blokeli ve mevduat hesaplarından alınan tutarlar, icra masrafları gibi hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmayacak olup, borç tutarı defaten ödenmek istendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir