FETÖ operasyonları kapsamında baskın düzenledi

Geçtiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) ile birlikte devam eden operasyonlar ilçede büyük yankı uyandırdı. Özellikle MEB’e bağlı ve ilçe okullarında görev yapan çok sayıda öğretmen açığa alınırken, birçok kurumda ve Belediyede de görevden uzaklaştırmalar yapıldı.
Mustafakemalpaşa’da toplamda 63 kamu personeli açığa alındı. Tespit edilen adreslere yapılan baskınlarda ise şuana kadar 15 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
En geniş operasyon çarşıda yapıldı
Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin büyük bir özveri ile yürüttükleri operasyonlar önceki gün çarşıya sıçradı.
Aralarında önemli isimlerin de bulunduğu Kuyumcu, mobilyacı, eczacı, ayakkabıcı gibi çok sayıda esnafın işyeri ve evlerine baskın düzenlendi. İki farklı günde yapılan bu operasyonlarda ilk gün 6 kişi, ikinci gün ise 7 kişi gözaltına alındı.
Daha önce gözaltında bulunan 4 kişi ile birlikte toplam 18 kişi gözaltında tutulurken, adreslerinde bulunamayan 2 kişinin ise aranmasına devam edildiği öğrenildi.
Adliyeye sevk edilecekler
OHAL nedeniyle gözaltı süresinin 30 güne çıkmasıyla birlikte işlemlerin titizlikle yürütüldüğü, gözaltında bulunan kişilerin düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapıldığı öğrenildi.
Öte yandan işlemleri süren 18 kişinin haklarında hazırlanan evraklarla birlikte önümüzdeki günlerde gruplar halinde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
Gözaltında bulunan H.K.’nın örgütle hiçbir bağlantısı olmadığı ve adliyeye sevk edilmeden serbest bırakıldığı öğrenildi.
İl genelinde son durum
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından başlatılan ve başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişimine yönelik yapılan soruşturma kapsamında, Bursa ili genelinde 18.08.2016 tarihi (Dün) itibarıyla; 2.759 kamu personelinin görevinden uzaklaştırıldığı,
129 kişinin gözetim altına alındığı, 297 kişi tutuklandığı, 58 kişi serbest bırakıldığı, 139 kişi adli kontrol altında tutulduğu ve 87 kişinin de aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir