Evlad-ı Fatihan Mustafakemalpaşa’da buluştu

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Evladı- Fatihan Payitaht’ta Buluşuyor Kardeşlik Projesi’ kapsamında 19 ayrı ülkenin şehit ve gazi yakınları Mustafakemalpaşa’da hasret giderdi. Bursa Valiliği’nin himayesinde, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) tarafından
22-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘Evladı- Fatihan Payitaht’ta Buluşuyor Projesi’nin Mustafakemalpaşa’daki etkinliği bir organizasyonla yapıldı.
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen programa; AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, TGF Başkanı Yılmaz Karaca, ASGD Başkanı İbrahim Erdoğan, sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte Türk ve Balkan coğrafyasından 65 misafir katıldı.
Mehter Takımı eşliğindeki kortej yürüyüşünün ardından Belediye Düğün Salonu’nda ‘Hikâyemiz Aynı’ temalı bir panel düzenlendi. Programda konuşan ASGD Başkanı İbrahim Erdoğan, bugüne kadar basın ve spor alanında birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini söylerken, bu girişimle Türk dünyasında verilen mücadele sonucu şehit ve gazi olan soydaşları anavatanla kaynaştırmak istediklerini kaydetti.
TGF Başkanı Yılmaz Karaca ise Türk coğrafyasının birçok alanda kenetlenmesi için 2011 yılında Eskişehir’de başlattıkları projenin sınırları aştığını belirterek, kardeş ülkeler arasındaki ilişkilerin daha da artacağını dile getirdi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir