Etkili lodos hayatı felç etti 1 çocuk yaralandı

Marmara genelinde etkili olan lodos Mustafakemalpaşa’da da ciddi zararlara yol açtı.
Bir çocuk yaralandı, araçların üzerine çok sayıda cisim düştü, onlarca sera parçalandı, kırsal mahallelerde ciddi zararlar oluştu. Hızı saatte yaklaşık 80 km’ye çıkan ve Marmara bölgesini adeta alt üst eden şiddetli Lodos, ilçemizde de etkisini gösterdi.
Mustafakemalpaşa genelinde onlarca sundurma ve bazı çatılar lodos nedeniyle uçtu.
Çevrede bulunan onlarca seranın dağılmasına neden olan lodos, ilçe merkezinde de küçük bir çocuğun ciddi bir şekilde yaralanmasına neden oldu.
Edinilen bilgiye göre, Belediye hizmet binasının arka sokağında bisikletiyle gezmek isteyen 13 yaşındaki küçük Engin, bir binadan lodos nedeniyle kopan mermerin üzerine düşmesiyle ciddi şekilde yaralandı.
Çevredeki esnafın, acı içinde kıvranan çocuğa yardım etmesiyle başlayan ve 112 acil servis ekiplerine haber verilmesiyle devam eden üzücü olayda, küçük çocuk, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Küçük Engin’în tedavisinin sürdüğü ve durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Öte yandan meteorolojik verilere göre, ilçemizde pazartesi gününden itibaren yoğun kar yağışı görülebileceği belirtilerek, vatandaşlardan gerekli önlemleri almaları istendi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir