Esnaf Odaları binası törenle hizmete açıldı

Mustafakemalpaşa Esnaf ve Sanatkarlar hizmet binası görkemli bir törenle hizmete açıldı.
           Dün ilçenin Yunus Emre Mahallesi Sanayi Caddesi’nde yapılan açılış törenine; AKP Bursa Milletvekilleri Mehmet Tunçak, Ali Koyuncu, Konfederasyon Genel Başkanı Bendevi Palandöken, BESOB Başkanı Arif Tak, İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, birlik başkanları, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, esnaflar, siyasi parti başkan ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere toplam 900 davetli katıldı.
            Belediye Mehter Takımı’nın gösterileri ve Bursa Kılıç Kalkan Ekibi’nin gösterilerinden sonra açılış konuşması, ilçe Esnaf Odaları Başkanı İsa Oruç tarafından yapıldı.
            BESOB Başkanı Arif Tak, yaptığı konuşmasında: “Esnaf ve sanatkarlara hizmet etmek ibadettir. 43 yıldan beri bu görevi yapıyorum. Esnaf ve sanatkarlar alın teriyle ekmeğini kazanarak bugüne kadar ayakta kalmayı başararak kimseye muhtaç olmadılar. Arsasını belediyeden 1270 TL’ye satın aldığımız, bugün açılışını yapacağımız hizmet binası 980 m2 arsa üzerinde olup, tamamen BESOB’un katkılarıyla 900 bin TL’ye mal oldu. Bina, 3 katlı olup yeni binamızın zemin katı otoparktır. 1.katta ortak olarak kullanılacak olan toplantı salonu, SGK’ya ait salon bulunmaktadır. 2.katta Bakkallar Odası, Tuhafiyeciler Odası, Berberler Odası, Ağaç İşleri Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Madeni Eşya Sanatkarları Odası, Aşçılar Odası, Terziler Odası, Sebzeciler Odası, Sicil Müdürlüğü ve Belediye-İş-Kur toplantı salonu bulunmaktadır. 3.katta da 650 kişilik düğün salonu bulunmaktadır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de birlik-beraberlik içinde çalışacağız. Devlete, millete hayırlı olsun” dedi.
            Belediye Başkanı Sadi Kurtulan yaptığı konuşmada: “Bu güzel günde, bu güzel eserin açılış töreninde birlikte olmaktan mutluyuz. Böyle bir eseri ortaya koymak zordur. Başta BESOB Başkanı Sayın Arif Tak olmak üzere tüm katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.
            Konfederasyon Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı konuşmada: “Önemli bir günde, önemli bir eserin açılışını birlikte yapıyoruz. İlçenizin çıkardığı Milletvekilleri Sayın Ali Koyuncu ve Mehmet Tunçak’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yaptıkları çalışmalarla esnafımızın problemleri geride kaldı. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değildir. Üzüm yedirmektir. Esnafımız, devletine milletine bağlı olan insanlardır. Et krizi yapan provakotörlere inanmayın. Marketlere teslim olursanız et yiyemezsiniz. Birlik-beraberlik içinde olmalıyız” dedi.
            AKP Bursa Milletvekili Mehmet Tunçak yaptığı konuşmada: “Bu güzel günde, bu güzel eserin açılışını birlikte yapıyoruz. Bize soruyorlar: “Siz niçin milletvekili, başkan, vali, kaymakam oldunuz?”diyorlar. Sizler Bursa’nın olduğu gibi ülkemizin de en güzel insanlarısınız. Sizlerin hizmetinizde olmaktan mutluyuz. Bu eserin devletimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
            AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu da yaptığı konuşmada: “Bugün gerçekten Mustafakemalpaşalı olmaktan çok daha mutlu ve gururluyum. Mustafakemalpaşa’ya kim bir çivi çakarsa, ona candan teşekkür ederim. A.partilisi, B.partilisi kim olursa olsun, birlik-beraberlik içinde bu ilçeye hizmet etmeliyiz. “Yapan usta değil, yaptıran ustadır” atasözü misali sizler bize gelerek öneriyorsunuz, bizler de sizin yaptığınız hizmetleri destekliyoruz. Türk esnaf ve sanatkarları, devletimizin temel taşı, çimentosu ve harcıdır. Bu güzel eserin devletimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
            Bu arada milletvekilleri, konfederasyon başkanı, BESOB başkanı ve belediye başkanına katkılarından dolayı teşekkür plaketleri verildi.
            Bursa Müftü Vekili Mustafa Uyar’ın yaptığı duadan sonra protokol birlikte kurdeleyi keserek binayı hizmete açtılar. Binanın 3 katında yapılan gezilerden sonra Bursa Örnek Yemek Sanayi’nin pişirdiği yemekler, tüm katılanlara ikram edildi.
           
           

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir