Eski Devlet hastanesi açıldı

Mustafakemalpaşa eski Devlet Hastanesi’ni Bursa Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık kompleksine dönüştüren proje tamamlandı.
Sağlıklı Hayat Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Sağlık Müdürlüğü’nün bir arada olduğu yeni hizmet binası, düzenlenen törenle açıldı.
Açılışa Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Kaymakam Mustafa Masatlı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Elif Güler Kazancı, Bursa Sağlık Müdürü Özcan Akan, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti Mustafakemalpaşa ilçe Başkanı Mehmet Kanar ve davetliler katıldı.
Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü’nce projelendirilen merkezin açılış kurdelesini kesen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, binayı gezerek yetkililerden bilgiler aldı.
112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Sağlık Müdürlüğü’nü de içinde barındıran Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde, basit enjeksiyon ve pansuman hizmetlerinin yanı sıra, kronik hastaların takibi ve bilinçlendirilmesi, kanser erken tanı ve yönlendirme işlemleri, verem savaş dispanseri ve veremle mücadele faaliyetleri ile tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele ve rehabilitasyon hizmetleri verilecek.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir