Esgin’den Mustafakemalpaşa ziyareti

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Ankara’daki ilgili kurumlarla iletişim ortamlarını açık tutarak yeni dönemde Mustafakemalpaşa’nın ihtiyacı olan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışacaklarını söyledi.
“Sorunların çözümü için gözümüzü budaktan esirgemeyiz” diyen Milletvekili Esgin, Bursa lobisinin Ankara’da daha güçlü çalışacağının sözünü verdi.
Mustafakemalpaşa’yı ziyaret ederek istişarelerde bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakamlık Hizmet Binası’nda yapılan toplantıda mahalle muhtarlarıyla buluştu.
Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’ın da eşlik ettiği toplantıda muhtarların beklenti ve taleplerini dinleyen Milletvekili Esgin, yeni yasama dönemi öncesi Ankara’yı tanıma fırsatı bulduğunu, TBMM açılır açılmaz başta alt yapı ve kırsal kalkınma olmak üzere tüm sorunların çözümü noktasında uyum içerisinde çalışacaklarını dile getirdi.
‘Yatırımların takipçisiyim’
Mustafakemalpaşa’nın tarım ve tarımsal sanayi ile gelişime açık bir şehir olduğunu belirten Esgin; ” Tarım, stratejik bir sektör. Kendi kendine yeten bir ülke olmanın önemini bugünlerde yaşıyoruz. Üreticilerimizin tarımsal desteklemelerden yararlanması, ÇKS’de mülkiyet, toplulaştırma ve ürün veri tabanı gibi lokal sorunları çözerek kırsal kalkınmaya öncelik vereceğiz. Tarımda katma değeri yüksek üretim modelini esas alacağız. Mustafakemalpaşa’nın altyapısının güçlendirilmesine yönelik kaynakları da bulmak zorundayız. Büyükşehrimizin bu konuda çalışmaları var, bunları takip edeceğiz. Kirmasti Çayı’nın düzenlenmesi, Sünlük Barajı, kavşaklar, otoyol bağlantısı gibi önemli ihtiyaçlar var. Yatırımları yönlendirmek için stratejik haritayı kısa sürede ortaya koyacağız. Merkezi hükümet, Büyükşehir ve yerel yönetimle birlikte kaynaklarımızı doğru bir şekilde kullanarak bu yatırımları hayata geçireceğiz” dedi.
Türkiye’ye yönelik son dönemde açık bir ekonomik saldırının olduğunu kaydeden Mustafa Esgin; ” Kontrol edilebilir bir Türkiye isteyenlerin bu saldırıları 15 Temmuz’da nasıl bertaraf edildiyse milletimiz aynı duyarlılıkla, bu kez döviz bürolarına koşarak bu girişimlere cevabını verdi. Bizlerde finans, bankacılık ve KOBİ’lere destek gibi konularda ev ödevimizi yerine getireceğiz” diye konuştu. Temasları kapsamında Ziraat Odası’na giderek kooperatif başkanlarıyla birlikte tarım sektöründeki beklentileri masaya yatıran AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, faaliyetlerine başlayan Yörük Türkmen ve Manav Derneği’ne de nezaket ziyaretinde bulundu. Yapımı süren Yalıntaş Hayvan Pazarı, Yunus Emre Pazaryeri ve Sosyal Tesisi, Yeşil Cami Millet Kıraathanesi, Kirmasti 3. Köprüsü ile birlikte Osmangazi Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan Çocuk ve Dinlenme Parkı’nda incelemelerde bulunan Esgin, bu projelerle birlikte Atatürk Mahallesi yol genişletme bölgesi hakkında bilgiler aldı. Milletvekili Mustafa Esgin’in yoğun ziyaret turu, Uluabat Gölü sınırındaki Dorak ve Akçapınar mahalleleri ile son buldu.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir