Esen: “Göstermelik çalışmalarla halkın gözü boyanıyor”

CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gürkan Esen, yapılan çalışmalar hakkında belediyeyi topa tuttu.
           “Beş yılda bir yapılan yerel seçimler sonrası koltuğa oturan belediye başkanları seçim öncesi vaatlerini unutarak parke taşı ve asfalt çalışmaları yapmaya başlarlar. Yapılan bu çalışmaların hizmetten çok birilerine rant sağlamak için yapıldığı düşüncesine kapılıyoruz” diyen Esen sözlerine şöyle devam etti:
“25 yıldır yapboz tahtasına dönen yaya yolları ve caddeleri, biri parke taşı, diğeri asfalt yapıyor. Bir diğeri geliyor parke taşları söküp yeniden yapıyor. Hesapsız kitapsız yapılan bu çalışmalar neticesinde halkın parası heba olup gidiyor.
Yapılan bu çalışmalar, Mustafakemalpaşa’nın sorununu yıllardır çözmediği gibi zamanında bitirilmeyen çalışmalar, halka çile çektirmekten başka bir işe yaramıyor.
Seçim öncesi şeffaf belediyecilikten dem vuran Başkan Kurtulan’ın bırakın halkı bilgilendirmeyi, kendi belediye meclis üyelerini bile bilgilendirmediğini kendileri söylüyor.
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin bu tutumu akıllara “halk için yapıldığı iddia edilen hizmetler neden halktan gizleniyor?” sorusunu getirirken, CHP olarak halk adına sorgulama sorumluluğunu da bize yüklüyor.
 “Mustafakemalpaşa köprüsünün yerel gazetelerde iki kez ihalesi yapılacağı ilanlarla yayımlanırken, bugüne kadar yapılan hiçbir olumlu çalışmanın olmadığını görüyoruz.
Yaklaşık bir ay önce yapımına başlanan köprünün, Karayolları tarafından durdurulduğunu öğrendik. Bu nasıl belediyeciliktir? Bu nasıl zihniyettir? Yetkililerden izin alınmadan gümrükten mal kaçırırcasına yapılan bu çalışmalar, belediyenin basiretsizliğinin bir kanıtıdır.
Bilgiden yoksun, ehilsiz ve basiretsiz kişilerce yönetilen Mustafakemalpaşa’nın geri kalmışlığı bir kader değildir.
Yaklaşık 25 yıldır yapılan bilinçsiz çalışmalar Mustafakemalpaşa halkına işkenceden başka bir şey değildir.
 Sayın Kurtulan’ın seçim öncesi vaatlerinde halka sunduğu fotomontaj harikası köprünün benzerinin bile yapılamadığı da başkanın basiretsizliğinin bir kanıtıdır.
Bilinçsizce yapılan çalışmaların her 5 yılda bir belediyeye maliyetini düşünmek bile istemiyoruz. Birilerine rant sağlamak için yapılan bu çalışmalar neticesinde Bursa’nın sayılı ilçelerinden olan Mustafakemalpaşa’nın bugünkü konumu kader değildir.
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği üstün körü çalışmalardan biri de 14 Eylül ve Uluabatlı Hasan Bulvarları üzerinde devam ediyor. Asfalt üzerine parke taş döşeme işlemi yapılması; asfaltın kazılmadan veya beton tutucular kullanılmadan yapılan işlemin ne kadar sağlıklı olabileceği sorusunu sormamıza neden oluyor. Halkın trilyonlarca lirasını baştan savma işlerle toprağa gömmekten kaçınmayan Sayın Kurtulan’a “seçim gelir hesap sorulur” uyarısında bulunmak istiyoruz.
Diğer yandan CHP olarak dikkatimizi çeken diğer bir konuda Sayın Başkanın gerçekleştirdiği yurt dışı gezileri.Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Geçen hafta Bosna, bu hafta İngiltere; daha öncesinde Bulgaristan, Kosova, Makedonya ve diğerleri. Bir ayağı yurt dışında olan Sayın Belediye Başkanımız Birleşmiş Milletler Sekreteri gibi hareket ederken, yurt dışından dönüşlerde halk yararına ne getirdiğini merak ediyoruz ve yine soruyoruz bu gezilerin maliyeti nereden karşılanıyor?”
 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir