Eren’den milletvekilliği için adayım açıklaması

Mustafakemalpaşa Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren Ak Parti’den milletvekilliği adaylığını açıkladı.
Görevinden istifa eden Eren basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;
“1965 Bursa/Mustafakemalpaşa doğumluyum. 1982 Bursa Tarım Meslek Lisesi,1987 Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunuyum.
1987 yılından 2009 yılına kadar Mustafakemalpaşa İlçemizin değişik okullarında ve İmam-Hatip Lisesinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptım.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdür Vekilliği görevlerinde bulundum.
Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Türkiye Belediyeler Birliği’nin protokollü öğrencisi olarak “GAYRİMENKUL GELLİŞTİRME VE YÖNETİMİ” alanında yüksek lisans yaptım.
Sermaye Piyasaları Kurulundan (SPK) “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı “ sertifikası aldım.
Yerel Gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. Milli Gençlik Vakfı ve davet edildiğim sivil toplum örgütlerinde seminerler verdim.
1995 yılında Eğitim-Bir-Sen Mustafakemalpaşa İlçe Temsilciliği ve Kurucu Başkanlığını yaptım.
Mustafakemalpaşa ÖNDER İmam-Hatipliler Derneği Başkanlığını yürütmekteyim.
2009-2018 yılları arasında Mustafakemalpaşa Belediyesinde 9 yıl süren başkan yardımcılığı görevimden sonra Ak Parti Bursa 1. Bölge milletvekili aday adaylığı için emekli oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım.
“Niçin aday oluyorum
Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor.Emperyalist güçler, taşeronlarını da kullanarak var güçleri ile Cumhurbaşkanımız üzerinden ülkemize saldırıyorlar.
Verilen mücadele Çanakkale savaşları kadar önemlidir.
Küçücük bir karada yedi düvel ve yetmiş iki millet ülkemizi bölüp parçalamak için vahşice saldırmış,ancak ülkemizin iman dolu serhattine toslamış ve defolup gitmek zorunda kalmışlardır.Cumhurbaşkanlığı seçimi yeni kurulan bu istikrar getiren sistemin tamamlanması için hayati önem taşımaktadır.Seferberlik ruhu ile çalışmalıyız.
İlçemizin kangren olmuş sorunları vardır.100.000 nüfus psikolojik eşiğini neredeyse on yıldır aşamıyoruz.Yıllardır vaat edilen dört yıllık fakülte kurulması bir türlü hayata geçirilememiştir.Tarım ve hayvancılığın,esnaf emeklilerimizin sorunları bellidir.İş alanlarımız kısıtlı olduğundan genç nüfusumuz, büyük şehirlere göç etmektedir. İlçe dinamiklerini hayata geçirecek ve uyumlu çalıştıracak bir iradeye ihtiyaç vardır.Çalışma disiplini olan,çalışmayı ibadet ve bir keyif olarak gören bir anlayışla, otuz yıldır ilçemizde yaşamanın, belediye ve milli eğitim camiasıyla resmi ve özel tüm kurumları ve sorunlarını bilen içinizde biri ve bir kardeşiniz olarak , sorunlarımızı çözebilme azim ve iradesini kendimde görüyor ve Ak Parti 1. Bölge (Büyükorhan, Orhaneli, Osmangazi, Nilüfer,Karacabey ve Mustafakemalpaşa) milletvekili olmak için aday adaylığımı hangi siyasi düşünceden olursa olsun tüm hemşehrilerime duyuruyor, desteklerini bekliyorum.İnşaallah seçilecek bir yerde olurum.buna inanıyorum.
Bu dönem ilçemizin bir milletvekili olacağına yürekten inanıyorum. Haydi alo diyebileceğiniz bir vekiliniz olsun.”

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir