Erdem ve ekibinden Paşader’e ziyaret

Millet İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı, Eski Spor Bakanı Şükrü Erdem ile Belediye Meclis üyesi adayları ve Millet İttifakı Mustafakemalpaşa temsilcilerinden oluşan bir heyet, 25 Şubat Pazartesi akşamı Mustafakemalpaşalılar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, ilçenin sorunları masaya yatırılırken çözüm yolları konusunda da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Dernek Başkanı Kıvanç Atmaca, yaptığı konuşmada 12 kişi ile kurulan derneğin, bugün 2100 kişilik bir üye sayısına ulaştığını ve Derneğin Bursa’da yaşayan Mustafakemalpaşalı hemşehrilerimizin sosyal, kültürel hayatına katkıda bulunup, sevgi bağı oluşturma konusunda yoğun çaba sarf ettiğini belirtti. Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı, Eski Spor Bakanı Sayın Şükrü Erdem de, Derneğin kurucu heyetinde bulunduğunu ve yaptığı faaliyetlerle ilçemizin adını Bursa’da her platformda duyurma gayretindeki Derneğin çalışmalarını takip ettiğini belirtti. 25 yıl önce Spor Bakanlığı ile aktif siyaset hayatına nokta koyan Şükrü Erdem, Belediye Başkan adaylığı sürecinin nasıl gerçekleştiğini de anlattı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi ile yaptığı görüşmede: ‘Atatürk’ün adını taşıyan bu ilçede, meşaleyi seninle yakacağız’ sözü sonrası yeniden siyasete dönme kararı aldığını ifade eden Erdem, bugün, Devlet Bakanı olduğu dönemden daha çok ilgi gördüğünüde belirtti.
Erdem, ilçenin sorunlarını iyi bildiğini, gerek tarımsal gerek turizm ve ulaşım açısından ilçemizi ayağa kaldırmak için göreve talip olduklarını söyledi. Dernek Başkanı Kıvanç Atmaca’nın Bursa’nın önemli noktalarında hemşehrilerimiz var, ancak bütünleşme sorunumuz bulunuyor.
Bunu aştığımızda, birbirimiz ile kucaklaştığımızda, Bursa’da çok daha güçlü bir Mustafakemalpaşa olacağını dile getirmesinden sonra, Belediye Meclis Üyesi Adayı Gürkan Esen ve İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı İhsan Keçeci de, Derneğin 8 binin üzerinde hemşehrilerimizin katılımıyla gerçekleşen İftar programında bunu çok daha iyi gördüklerini ve gurur duyduklarını belirtti. Millet İttifakı Belediye Meclis Adayları’nın da düşüncelerini açıkladıkları ziyaret, Mahalle Derneklerinin de katılımıyla samimi bir havada son buldu.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir