Engelsiz Yaşam Merkezi hizmete açıldı

Mustafakemalpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. Atariye Mahallesi Piri Reis Sokak’ta bulunan merkezin açılışına; Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,
AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.
Açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise eskiden ailesinde engelli bir birey olan vatandaşın utandığını, ancak engelli vatandaşlarla ilgili kanun çıkararak anayasa değişikliği yaptıklarını ve engelli memur sayısını 50 bine yükselttiklerini dile getirdi. Bu sene 5 bin engelli vatandaşı daha kamuda istihdam edeceklerini ifade eden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu şöyle konuştu; “ Biz diyoruz ki, bu toplum bu millet içinde hiçbir şekilde kendisinin incindiği diğerlerinden farklı gördüğü bir birey kalmasın. Herkes eşittir. Biz insana insan olduğu için yaklaşıyoruz. Engelli kardeşlerimiz için son olarak bir yasa değişikliği daha yaptık. Ben tabi Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı yaptım partide. Hep şikâyet gelirdi. Engelliler söz konusu olunca acaba sandıkları birinci kata koyabilecek miyiz diye. O kadar çalışılırdı ama maalesef engelli bir seçmenin olduğu sandıkların 4’üncü 5’inci kata çıkarıldıklarını görürdük. Engelli vatandaşımız sonra iki üç kişinin yardımıyla en temel hakkı olan oyunu kullanmak üzere bu kadar çileyi çekerdi. Şimdi kanun çıkardık. Sandık ayağınıza gelecek, seyyar sandıkları kurduk. Son 15 yılda devlet millet kaynaşmasını sağladık. Belediyelerimiz önceden çöp toplayan, belki alt yapı çalışmaları uygulayan bir yapıdaydı. Cumhurbaşkanımız bu konuda bir paradigma değişikliğini imza attı. Bir elin verdiğini ötekisinin görmediği bir şekilde yardımlaşmayı ortaya koydu. Belediyelerimizde artık insana dokunan bir anlayışla hizmet veriyor. İşlevselliği ile öne çıkan, insanın hissiyatına dokunan bu tesisi Mustafakemalpaşa’ya kazandıranlara teşekkür ediyorum” dedi. Uğur Böceği Kültür Merkezi kursiyerlerinin halk oyunu, şarkı ve şiir gösterilerinin ardından Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışı protokol tarafından yapıldı. Açılışın ardından merkezi gezen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, engellilerle birlikte basketbol oynadı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Mustafakemalpaşa ziyareti kapsamında AK Parti Teşkilatı’nın yeni binasını da hizmete açtı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir