Engelliler Haftası kutlandı

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, dün Cumhurluk Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Engelliler Derneği Başkanı Gökmen Sezgin’in çelenk sunması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesiyle başladı.
Çelenk sunumu törenine; İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Gürdal, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Emniyet Müdürü Zafer Ersin, Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan, Halk Eğitimi Müdürü Selahattin Vural, Tepecik Belediye Başkanı Metin Boru, AKP Kadın Kolları Başkanı Mine Borazan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Aynur Mırcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, engelliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çelenk sunumundan sonra toplu halde Kazım Barış Çokan Kültür Merkezi’ne gidilerek İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı el sanatları sergisinin açılışı yapıldı.
Burada açılış konuşmasını yapan Engelliler Derneği Başkanı Gökmen Sezgin: “Toplum biz engellileri üzerlerinde bir yük olarak görmektedir. Dernek olarak bizler engellilerin topluma bir yük değil, kendi kendine yetebilen bireyler olabileceğini yaptığımız faaliyetlerle kanıtlamış durumdayız.
Biz Engelliler Derneği olarak, İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitimi Merkezi’nin katkılarıyla kurs öğretmeni usta Aysun Güleç tarafından verilen eğitimlerle el sanatları, boncuk işleme, kurdele nakışı çalışmalarından ürünler üreterek arkadaşlarımızın başarılı olduklarını gördük. Dernek olarak engelleri aşmaları için arkadaşlarımızın yanındayız” dedi.
Daha sonra Kaymakam Kazım Karabulut ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan engelli Ahmet Bağatur ile kurdeleyi keserek, 3 tür 500 ayrı üründen oluşan el sanatları sergisinin açılışını yaptılar.
Bu arada İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün hazırladığı kurs bitirme sertifikaları, protokol tarafından kursiyerlere verildi.
Tüm katılanlara pasta ve meşrubat ikram edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir