‘En Yavaş Giden Bisiklet’ yarışması gerçekleştirildi

Yunus Emre İlkokulu’nda Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen “En Yavaş Giden Bisiklet Yarışmasında renkli anlar yaşandı.
Seksen öğrencinin mücadele ettiği yarışmada, katılımcılar bitiş çizgisine en son ulaşan yarışmacı olabilmek için, bisikletlerinin üzerinde uzun süre dengede kalmaya çalıştı. Yarışmayı organize eden Öğretmen Mahmut Özdemir yaptığı açıklamada, Türkiye’de her geçen gün artan trafik kazalarında hız sınırına uymayan sürücülerin sebep olduğunu görmekteyiz.
Okul olarak bu tür kazalara dikkati çekmek için, aracı hızlı sürmenin değil hız sınırlarını aşmadan daha dikkatli kullanmak gerekir diyerek bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi.
Yarışmada standartların aksine varış çizgisine hızlı varan değil, varış çizgisine en yavaş giden yarışmacı kazanmaktadır.
Yarışmacılar yavaş gitmek isterken, dengede durmaya çalışarak ilginç manzaralar oluşturmaktadırlar.
Yarışmanın eğlenceli ve anlamlı bir organizasyon olduğunu söyleyen veliler, yarışmayı ilgiyle izlediler.
Yarışmada, her sınıfın kızlar ve erkekler kategorisi olarak toplam sekiz kategoride öğrenci yarışmacılar ile öğretmenler ve velileri yarıştı. Heyecanın dorukta olduğu yarışmada birinci olan öğrencileri Mustafakemalpaşa İlçe Trafik Büro Amirliğinde görevli memurlar ve okul müdür yardımcısı Duygu Zeytun Yavuz tarafından tebrik edildi. Yarışmanın ödülleri yılsonu karne töreninde verilecek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir