Emniyetten sahte para uyarısı

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan yeni yıl dolayısıyla ilçe esnafını sahte paraya karşı uyardı.
Yeni yıl için geri sayımın başladığı bu günlerde esnafı uyaran İlçe Emniyet Müdür Hasan Keleş, Yılbaşıyla birlikte çarşı pazardaki canlılığın bazı fırsatçıların işine geldiğini belirterek, ‘Özellikle sahte para konusuna çok dikkat edilmeli’ dedi.
Sahtecilerin çarşı ve pazarlarda kalabalıktan yararlanıp sayılarının artabileceğine dikkat çeken Keleş, ‘Esnafımızı sahtecilerin tuzağına düşmemeleri için ekiplerimiz bilgilendirmelerini yapıyorlar, Yine de, çok dikkatli olsunlar. Şayet ellerine sahte bir banknot geçerse bunu kişiye geri vermesinler. Hemen 155 polis imdat hattını ararlarsa şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olurlar’ şeklinde konuştu. TEDBİRLER ARTTIRILDI
Öte yandan; Sahte paranın yanı sıra vatandaşları sahte içkiye karşı da çok dikkatli olmalarını isteyen Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ‘Bilmediğiniz marka veya tanımadığınız kişilerden ucuz içki almayın’ dedi. Çarşı pazardaki hareketlilik üzerine, Emniyet Müdürlüğü’nün güvenlik tedbirlerini arttırdığı öğrenildi. Yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmek için polis adeta kuş uçurtmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir