Emniyetten Ramazan uyarısı

Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü, Ramazan ayında dolandırıcılık ve yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.
Ramazan ayı ile birlikte vatandaşları hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyaran yetkililer, dolandırıcıların, hayır yapma bahanesiyle vatandaşların manevi duygularını suiistimal edebilecekleri konusunda uyardı.
Vatandaşların iftar alışverişi ve teravih namazı için evden ayrılmaları, sahurda hazırlık yapılırken mutfak kısmında bulunulması ve diğer odaların göz ardı edilmesinden hırsızlıkların olabileceğine vurgu yapıldı.
Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, oruç nedeniyle yorgun, dalgın ve rehavet içinde olan ve Ramazan ayında manevi duygular içinde bulunan vatandaşların, ‘hayır işleri yapma’ bahanesiyle kandırılmaya müsait bir ruh hali sergilemesinin de dolandırıcılık olaylarının artmasına sebep olduğunu açıkladı.
Emniyet yetkilileri, “Suç oranları Ramazan ayında düşüyor ancak özellikle iftar ve sahur vaktinde hırsızlık olayları meydana gelebiliyor.
Vatandaşlarımız rehavete kapılmasın, tedbirlerini alsın.
Polis olarak 24 saat sokaklardayız. Vatandaşlarımız şüphelendikleri durumlarda hemen ücretsiz 155 Polis İmdat hattını arasın.
Yapılacak kısa alışverişlerde, park yerlerinde, cadde kenarlarında ya da ıssız yerlerde otomobil kapılarını ve camlarını açık bırakmayın.
İftar saati evinize yetişmek için acele ederken yankesicilere karşı dikkatli olun.
Teravih namazı için camiye giderken değerli eşyalarınızı ya da paralarınızı korumaya alın.
Camiye giderken mümkün olduğunca ayakkabılarınızı poşetleyin içeri alın” uyarılarında bulundu.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir