Emniyet’ten muhtarlara bilgilendirme toplantısı

Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Toplantıları kapsamında mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi
        Dün saat 14.30’da Atatürk Mahallesi’ndeki Polis Merkezi salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına; Emniyet Müdürü Zafer Ersin, Polis Merkezi Amiri Başkomiser Zeki Arslan, Trafik Tescil Denetleme Bürosu Amiri Komiser Musa Sevil, Toplum Destekli Polis Memurları Cemil Keskin, Emin Aykurt ve 17 mahalle muhtarı katıldı.
         Toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Zafer Ersin: “Öncelikle milli iradenin oyuyla seçilen siz muhtarlar devletin sağ kolu, polisin en başta gelen desteğisiniz. Biz Emniyet Müdürlüğü olarak Toplum Destekli Polis programı kapsamında 7 mahallede toplantılar yaptık. 8.toplantımızı belediye düğün salonunda esnaflar için düzenledik ancak toplantıya sadece 3 esnafımızın katılması gibi mahallelerde de katılım ve ilginin az olması bizi üzüyor. Biz polis olarak huzur ve asayişi korumakla yükümlüyüz. Bu nedenle halkımız ve siz muhtarlarla koordine halinde çalışırsak hırsızlık, yankesicilik, evden-işyerinden hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu gibi olaylarda yüzde yüz başarılı oluruz” dedi.
         Emniyet Müdürü Zafer Ersin daha sonra muhtarların mahallelerindeki sorunlarıyla ilgili sorularını cevaplandırarak konularla ilgili not aldı.
         Toplantının son bölümünde Toplum Destekli Polis Memurları Cemil Keskin ve Emin Aykurt sinevizyon film gösterisiyle evlerde, işyerlerinde, pazaryerinde; hırsızlık, yankesicilik, uyuşturucu gibi asayiş olaylarıyla ilgili muhtarlara bilgiler vererek destek istediler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir