Emniyet zehir tacirlerine göz açtırmıyor

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce, Mustafakemalpaşa genelinde meydana gelen uyuşturucu madde kullanımı, imal ve ticaretini önlemeye, suça karışan şahısların, suç unsurlarıyla birlikte yakalanabilmesi için yapılan çalışmalar kapsamında 800 kök hint keneviri ile 8 kilogram esrar maddesi yakalandı.
Mustafakemalpaşa Derekadı mahallesinde N.K. isimli şahsın ikametinde ve tarlasında hint keneviri yetiştirdiği, hasat ettiği kenevirleri satmak için ilçe merkezine getireceği ve satışa hazır durumdaki hint kenevirlerini ikametinde ve ikametinin eklentilerinde sakladığı bilgisine ulaşan Emniyet birimleri, Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Savcılığı’ndan aldıkları yazılı arama izni ile şahsın ikametinde arama yaptılar.
Şahsın ikametgahında herhangi bir suç unsuruna rastlamayan Emniyet birimleri, ikametgahın devamında bulunan tarlada ekili vaziyette 800 kök hint keneviri ile, yine tarlanın bir bölümünde sökülmüş ve kurutulmaya bırakılmış, 8 kilo Esrar maddesi olarak değerlendirilen bitki parçaları ele geçirdiler.
Tarlada ekili hint kenevirleri ve kurutulmuş 8 kilo esrar maddesi emniyetçe sökülüp muhafaza altına alınırken, N.K ise düzenlenen evrakla birlikte savcılığa sevk edildi. Savcılığa sevkedilen N.K’nın mahkemece tutuklanarak cezaevine konduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir