Emniyet teşkilatı 169 yaşında

Emniyet teşkilatının 169 uncu kuruluş günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Mustafakemalpaşa’da da çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Geçtiğimiz perşembe günü saat 10,00’da Polis Memuru Nurdan Turhan Gezer’in sunumu ile Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiir ve makalelerin okunması ile devam etti.

Kutlama programına Polis memurları, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mustafakemalpaşa Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Ayhan Yağdı yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi;

 “Emniyet teşkilatımızın 169 cu kuruluşunu kutladığımız bu gün, hepinize şahsım ve teşkilatım adına hoş geldiniz diyorum.

Ülke ve Millet bütünlüğünü her koşulda korumanın azim ve kararlılığında olan, yurt genelinde emniyetin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, üstlendiği kutsal görevini gece gündüz demeden, yüksek sorumluluk bilinci ,büyük bir vatan sevgisi ve hizmet aşkıyla ifa eden Emniyet teşkilatı bu gücünü halkımızın destek ve güveninden almaktadır.

Emniyet teşkilatı, bu görevini sürdürürken insan haklarına saygılı, Atatürk ilke  ve inkılapları ışığında demokratik, laik ve sosyal  bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde ,görevini bu güne kadar başarı ile sürdürmüştür.Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Teşkilatı olarak bizde, halkımızın desteği ile var olan huzur ve güven ortamını kalıcı hale getirmek amacıyla,yasaların bize vermiş olduğu yetkiler dahilinde dün olduğu gibi bu günde aynı kararlılıkla etkin mücadelemize devam edeceğiz.Sevgili meslektaşlarım bu güne kadar başarıyla sürdürdüğünüz vatandaşın can ve mal emniyetini sağlama,huzur ve kamu güvenliğini koruma hizmetinizi aynı kararlılık ve inançla sürdürmeye devam edin. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız uğruna şehit olan teşkilat mensuplarımızı rahmetle, emekli ve gazilerimizi minnetle anarken, meslektaşlarıma ve cefakar aile fertlerine sağlık ve başarılar diler, kutlama törenimize katılan bütün misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına en derin şükranlarımı sunarım” dedi. Yağdı’nın konuşmasından sonra, emekliye ayrılan Polis Memurları Necmi Türe, İsmail Hakkı Erışık, Süleyman Taşkın, Metin Dağdevir ve Hasan Çakır’a İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut şilt verdi.

Günün anısına yazılan ve birinci seçilen  “Polisim” adlı şiiri Demireli Orta Okul öğrencisi İbrahim İnan seslendirirken, İbrahim Önal Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Hande Nur Anlar ise yazdığı, “Gülümseyen Yüzler” adlı kompozisyon yazısını okudu. Daha sonra şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilerden, resim dalında dereceye girenlere Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ahmet Meydan, şiir dalında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Sadi Kurtulan  ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kayıngül,  tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Cumhurluk alanındaki törenin ardından İlçe Emniyet müdürlüğü binasındaki resim, şiir ve kompozisyon sergisi gezildi.

Program sonunda Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Ayhan Yağdı tebrikleri kabul etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir