EML mezunları yemekte buluştu

Mustafakemalpaşa Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi (EML) eski ve yeni mezunları, pazar günü okulun  çok amaçlı salonunda bu yıl ikincisi tertip edilen  pilav gününde bir araya geldiler. Okulun genç öğretmenlerinden  Ebru Akbaba ve Berat Deniz Mazlum ‘un sunumu ile başlayan pilav gününe ,Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülgani Artan,Okul Aile Birliği Başkanı ve okulun 1980 Mezunlarından Seyfullah Yıldız , yönetim kurulu üyeleri ile  200 civarında davetli katıldı.
Okul Müdürü Ali Kandemir yaptığı kısa açılış konuşmasında; “2010 yılında müdür olarak göreve geldiğim okulumuzda iki yıl önce böyle bir uygulamaya başladık. Şu an aramızda okulumuzun en eski mezunlarından Orhan Benzar (84) ve en yeni mezun Emre İlban da  (19 ) var , okulumuzdan bu güne kadar mezun olanları bir araya getirmek ve eski günleri kısacıkta olsa yeniden yaşatmak için iki yıldır böyle bir uygulama yapmaya başladık. Amacımız mezun olduktan sonra bir birini göremeyenleri bir araya getirmek, geçmişte tatlı bir yolculuk yaptırmaktır. Pilav günümüzün hazırlanmasında büyük emeği geçen ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan eski mezunlarımızdan köşe yazarı Ahmet Baskındağlı ya,  Okulumuzun ihtiyaçlarını gidermede bizlerden yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sadi Kurtulan’a ve  davetimize katıldıkları için teşekkür ederim” dedi ve plaketlerini verdi.
Mezun olduktan sonra Mustafakemalpaşa’da kalanların olduğu kadar, çeşitli nedenlerden dolayı ayrılıp  yıllar sonra bir araya gelenlerinde olduğu pilav gününde, bir birlerini uzun yıllar göremeyenler hasret gidip, geçmişte yaptıkları yolculukla  eski anıları tazelediler. Hasret giderirlerken okul müdürü Ali Kandemir’e teşekkür eden mezunlar “güzel zaman geçirdik seneye buluşmak üzere” diyerek mutluluklarını dile getirirlerken topluca hatıra fotoğrafı çektirip ayrıldılar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir