“Emeğimizi çalmayın”

Mustafakemalpaşa Zafer Dershanesi kurucusu Murat Sayan, emeklerinin çalındığını iddia etti.
        Sayan, bazı dershanelerin, öğrencilerinin ismini kullanarak sanki kendileri yetiştirmişçesine lanse etmelerini “emek hırsızlığı” olarak nitelendirdi.
         Zafer Dershanesi kurucusu Murat Sayan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
         “Dershanemiz 2005 yılından beri Mustafakemalpaşa’da hizmet vermektedir. Açıldığımız günden beri laik, demokratik, Atatürkçü, dürüst ve ilkeli tavrımızdan ödün vermedik.
         Kimsenin emeğine saygısızlık etmedik. Ama bazı dershaneler, Mustafakemalpaşa halkını kandırırken bazıları da bizim emeğimizi çalıyor.
2006-2007 eğitim-öğretim yılından 2009-2010 eğitim-öğretim yılının Mart ayına kadar öğrencimiz olan Yiğit Korkmaz’ın ismi, öğrencimizle ilgisi olmayan bir dershane tarafından kullanılıyor. Öğrencimizin ismini kullanan dershanenin, öğrenciyle hiçbir ilgisinin olmadığı, kendi elleriyle yazdıkları pankartta bile açık ve seçik olarak görülüyor. “6.ve 7. Sınıflar Türkiye Birincisi Yiğit Korkmaz” diye yazılı pankartta bu açıkça ortadadır. Çünkü öğrencimiz 7.sınıfta 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Fakat 6.sınıf SBS’de 2 yanlış yaparak 490,015 puan aldı ve Türkiye birincisi olamadı. Ancak Bursa 1.si olabildi. Tabiî ki biz öğrencimizin başarısıyla gurur duyuyoruz. Onu tekrar tekrar tebrik ediyoruz. Sorun şudur ki; hem kendileri uydurup hem de uydurduklarıyla öğrenci velilerini almaya çalışan dershaneler konusunda Mustafakemalpaşa halkının daha dikkatli olmasını istiyoruz. Başarılıyız, çünkü çok çalışıyoruz. 
Ayrıca farklı bir dershane de ek puanlı sıralamaları normal sıralamaymış gibi gösterip halkı kandırmaya devam ediyor. Mustafakemalpaşa halkının bunlara kanmamasını gerektiğini vurgulamak istiyoruz.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir