EFU Güvercin Yarışması düzünlünecek

1’inci EFU Uluslararası Mobil Kümes Sanat Güvercinleri Yarışması Mustafakemalpaşa’da düzenlenecek. Uluslararası güvercincilerin de katılacağı yarışmada, flütlü güvercin gösterisi de yer alacak.
Güvercin severleri yakından ilgilendiren önemli yarışmaya Dünyaca ünlü güvercinciler de katılacak. İlçenin Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya EFU Başkanı Franco Vısona ve EFU üyesi Hainz Gerber gibi isimlerde katılacak. Gökyüzünün Efsane Kanatları Dernek Başkanı Musa Çelik’in yarışma hakkında verdiği bilgilere göre, 8 Eylül Cumartesi günü akşamı Aralık mahallesinde düzenlenen alanda güvercin sergisi de yapılacak ve isteyen herkes güvercinlerini bu sergide sergileme imkanı bulacak.
9 Eylül Pazar günü sabah saat 10.00 yapılacak olan uçuşlarla başlayacak yarışmada, Güvercin Senfoni Orkestrası da yer alacak ve bir flüt dinletisi gerçekleştirilecek. Çocuklara özel güvercin yemleme etkinliğinin de düzenleneceği yarışmanın ödül töreni ise yine 9 Eylül Pazar günü saat 21.00’de İlçenin Hacıpoturcu Camii karşısındaki Dernek binasında yapılacak.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir