ECOPLAST’tan Mustafakemalpaşa’ya dev yatırım

ECOPLAST firması Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde Tesviye İşlemlerine Başladı.
Türkiyenin en büyük yatırımlarından birini gerçekleştirecek olan ECOPLAST firması, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde tahsis edilen alana ilk kazmayı vurdu. Tamamlandığında 250 Milyon Dolarlık bir hacme sahip olacak olan ve Mustafakemalpaşanın olduğu kadar Ülke genelinde de dev bir yatırım olarak göze çarpan tesis tesviye çalışmalarına başladı.
Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde 455 bin metrekarelik bir parselde kurulacak ve bittiğinde 300 bin metrekarelik (300 dönüm) bir kapalı alana sahip olacak olan ECOPLAST firması, 90 bin metrekarelik ilk bölüm için, arazi düzenlemesi ve zemin etüdü çalışmalarına başladı.
Dondurulmuş Gıda, Makarna Bakliyat Filmi, Çocuk bezi ambalajı ve Komponentleri, Şeker ve Tuz filmi, Taşıma çantaları, Atlet Poşet, Islak Mendil filmi, Stretch film, Shrink film, Stretch Hood,
Palet Örtüleri, Endüstriyel torba gibi ürünlerin üretimini baskılı ve baskısız olarak gerçekleştirilecek olan firmanın yatırımı tamamlandığında 250 Milyon dolarlık dev bir yatırım hacmine sahip olacak. 1100 kişiye iş verecek olan firma ayrıca yıllık 150 Milyon dolarlık ihracatıyla Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir yere sahip olacak.
Firmanın arazi düzenlemesi ve zemin etüdünün ardından hafriyat işlemlerine başlayacağı ve 2020 yılının sonlarına doğru inşaatın bitirilerek üretime geçmesi planlanıyor.

Haber: İlkadım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir