Doğuş karate şampiyonluklara devam ediyor

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Mudanya’da yapılan Kulüplerarası Küçükler Karate Şampiyonasında Doğuş Karate Kulübü 3 Birincilik, 1 İkincilik, 2’de Üçüncülük elde ederek şampiyonaya damgasını vurdu.
Doğuş Karate Kulübü Antrenörü Engin Macar 8-12 yaş grupları arasında yapılan bu şampiyonada 300’e yakın sporcunun mücadele ettiğini ve kulüp olarak başarılı bir performans sergilediklerini belirterek “alınan sonuçlar, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Küçükler Türkiye Şampiyonası öncesi doğru yolda olduğumuzun göstergesidir” dedi.
Ayrıca “Dünya 2.si Milli Sporcumuz Tolga Macar’ın Küçükler ve Gençler gruplarına aktardığı teknik ve taktik bilgi birikimlerinin özellikle Küçükler grubunda gözle görülür bir performans artışı sağladı. Bu küçük şampiyonlarımızın 2013 yılı başında Türkiye Şampiyonasında neler yapabileceklerini hep birlikte göreceğiz” dedi.
Şampiyonada dereceye giren sporcular, 1. Burak Gencer, 2. Eren Şen, 1.Gülse Özdel,  3.Türker Kapulu, 1.Selen Şan, 3.Ahmet Arıkan 
Öte yandan Doğuş karate kulübü ve ilçenin başarılı sporcularından Burak Akça, Ankara Gazi Üniversitesi Beden eğitimi Yüksek okulunu kazanarak başarılarla dolu sporculuk hayatına, başarılı bir spor adamı olma yolunda Ankara’da devam ediyor. Bu konuyla ilgili olarak bir açıklama daha yapan Macar, “Burak Akça’nın bir çok bölge şampiyonluğunun yanında Ankara Zafer kupası şampiyonluğu var. Kulübümüz ve ilçemiz sporu adına şimdiye kadar göstermiş olduğu mücadeleden dolayı teşekkür ederiz, kendisine yeni eğitim hayatında başarılar dilerim.” Dedi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir