Diyanetiin hacı adayları uğurlandı

Mustafakemalpaşa Müftülüğü’ne yazılan hacı adayları dualarla uğurlandı.
Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 11.00’de Bursa Caddesi üzerindeki Belediye kent meydanında düzenlenen uğurlama töreninde, ilçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan Din Görevlileri, Kuran’ı Kerim, ilahiler ve kasideler okudu.
           Vıraca Cami İmanı Nevzat Yorulmaz yaptığı konuşmada “Hac ibadeti islamın şartlarından biridir. Mali durumu yerinde olanlara farz kılınmıştır. Bugün müftülüğümüz aracılığı ile 21 bayan  ve 15 erkek olmak üzere 39 hacı adayımız Bursa Yenişehir Havaalanı’na geçecekler. Oradan da uçakla Suudi Arabistan’ın Cidde şehrine varacaklar. 8 gün Medine-i Münevvere’de Hz. Peygamber S.A.V.’nin kabri ziyaret edilip, ibadet yapıldıktan sonra Mekke’ye gidecekler. Mekke’de Beytullah’ı tavaf ettikten sonra arife günü Arafat’a çıkacaklar. Burada gün boyu ibadet ettikten sonra otobüslerle Müzdelife’ye gidecekler. Burada akşam namazı ile yatsı namazını birlikte kılan hacılar, buradan taş toplayıp Mina’ya giderek kurban kesecekler. Mina’da 3 gün şeytan taşlayan hacılar, veda tavafını tamamladıktan sonra 30 Ekim 2012 günü Türkiye’ye dönecekler inşallah” dedi.
Bu konuşmadan sonra hacı adayları, Vıraca Camii imamı Nevzat Yorulmaz’ın yaptığı duadan sonra tekbirlerle mukaddes topraklara uğurlandılar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir