Demireli ve Karaoğlan Köylerinde Çocuk Kitap İmza etkinliği

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği, 29 Kasım 2019 tarihinde Mustafakemalpaşa Demireli ve Karaoğlan Köylerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturdu.
Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi yönetim Kurulunun katkılarıyla öğrenciler, çocuk kitapları yazarı Nadide Utku ile buluştu.
Kitap imza etkinliğinde yazar Nadide Utku, öğrencilerle kitap okumanın önemi ve yazarlıkla ilgili söyleşi yaptı. Kitap okuyan çocukların hayallerinin güçlü olduğunu, günümüze kadar ulaşan değerlerin geniş hayallerle gerçekleştiğini anlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, “Bu etkinlik ile öğrencilerimiz ellerine aldıkları kitabın yazarı ile yüz yüze konuşma ve soru sorma imkânını elde ettiler”, dedi.
Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Arif Ödemiş, Kırsaldaki öğrencileri yazarla buluşturma projesine destek veren; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ye, projenin gerçekleşmesini sağlayan Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kuruluna; Bölge Müdürü Alaattin Üçok’a, Pelit Yayınları adına Kekil Şimşek’e, okul müdürlerine, öğretmenlerine ve yazar Nadide Utku’ya teşekkür etti.

Haber: Ayşe Ünal

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir