Damızlık Sığır Yetiştiricileri kongre yaptı

*Kadir Kumsar güven tazeledi
S.S. Mustafakemalpaşa ve Çevre Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin olağan genel kurul toplantısı sakin bir hava içinde yapıldı.
           Ticaret Borsası salonunda yapılan kongreye; Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Hasan Yılmazoğlu, Halkbank Müdüresi Lale Sülün, Şekerbank Müdürü Yusuf  Ziya Özenç, Avukat İbrahim Küçükkıralı, Mali Müşavir Ali Osman Sel, Karacabey Damızlık Sığır Yetiştiricileri Kooperatifi Başkanı Mehmet Erdem ve 112 ortaktan 86’sı katıldı.
            Kongre öncesi tüm katılanlara yemek ikram verildi.
            Sunuculuğunu Kooperatif Katibi Rifat Kılıç’ın yaptığı kongre, Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ile başladı.
            Mehmet Erdem başkanlığında, İsmail Gönülal, İbrahim Yılmaz, Nejdet Çakar’dan oluşan divan heyeti huzurunda, kooperatifin 2009 yılı çalışma, bilanço, gelir- gider raporları Kooperatif Katibi Rifat Kılıç tarafından okundu.
            Raporlarla ilgili açılan müzakerede söz alan ortaklardan Nuri Kayısı: “Kepek yem fiyatının serbest piyasada 11 TL, kooperatifte 14 TL olduğunu, yemlerle ilgili tahlil yapılmadığını söyledi.
            Eleştiriyi cevaplayan Başkan Kadir Kumsar, yem tahlilinin her ay değil, 6 ayda bir yapıldığını, 3 TL’lik fiyat farkının fatura vermek zorunda olduklarından kaynaklandığını söyledi.
            Yapılan oylama sonunda çalışma raporları oy birliği ile kabul edilerek yönetimin aklanmasından sonra konuşan Başkan Kadir Kumsar: “Şahsıma ve yönetimime verdiğiniz güvenle akladığınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
            16 maddeden oluşan gündem gereği, diğer tüm maddeler tek tek okunarak genel kurulun oyuna sunuldu.
            Yapılan oylamada, Bakanlar Kurulu’nun 16.03.2010 tarih ve 06-06 onayı ile intibakı uygun görülen kooperatif ana sözleşmesi değişikliği dahil tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi.
            Gündemin 15.maddesi gereğince, seçimlere tek liste ile katılan Kadir Kumsar oyların tamamını alarak yeni yönetim şöyle belirlendi:
            Başkanlığa tekrar Kadir Kumsar, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Mustafa Konuk, Selahattin Koncuk, Mustafa Gülen, Veli Baştürk seçildiler.
            Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine de İrfan Demir, Celal Zengin, Erdoğan Alper getirildiler.
             

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir