Cumhuriyetin 94’üncü yılı kutlandı

Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da kutlandı.
Mustafakemalpaşa’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri, 28 Ekim Cumartesi günü saat 13:30′ da Cumhurluk Alanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ve Saygı Duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlama törenleri, 29 Ekim Cumartesi günü ise sabah saat, 09:30’da Hükümet Konağında Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı’nın tebrikleri kabulü ile başladı.
Daha sonra İlçe Protokolü Adnan Menderes Meydanında saat, 10.00’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenine katıldı. Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaşların, öğretmenlerin ve öğrencilerin bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kaymakam Masatlı, yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin hangi şartlarda ve nasıl kurulduğunu, Cumhuriyet Yönetiminin ne anlama geldiğini, Cumhuriyetin kazanımlarının neler olduğunu, terör ve darbe girişimine karşı Milletin topyekûn nasıl mücadele ettiğini, Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyleyerek katılanların Cumhuriyet Bayram’ını tebrik etti.
Program, merkez ve mahallelerden gelen öğrencilerin şiirlerini okunmaları ve okulların halk oyunları gösterileri ile devam etti. Daha sonra, Cumhuriyet temalı şiir, resim, kompozisyon ile kros, bisiklet, futbol, basketbol, voleybol yarışmalarında ve diğer spor dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Mehteran eşliğinde yapılan tören geçişinin ardından ise, saat:12.00’de İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet törenine geçildi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir