“Çocuklar dünyanın en değerli varlıklarıdır”

AKP Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Dünya Kayıp Çocuklar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
TBMM Kayıp ve Mağdur Çocuklar Araştırma Komisyonu Üyesi olan Koyuncu, kaybolan bir çocuğun acısını yüreklerinde hissettiklerini belirtti.
Kaybolan çocukların bulunmasına yönelik çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğünü kaydeden Koyuncu, çalışmalara bağlı olarak kayıp çocuk sayısında çok ciddi bir düşüş yaşandığını ancak bunun yeterli olmadığını belirtti.
Çocuğun ailenin temel yapısında olduğu gibi bir ülkenin geleceğinin şekillenmesinde de oldukça önemli olduğunu vurgulayan Koyuncu, “Dünyanın birçok ülkesinde kabul edilen 25 Mayıs Dünya Kayıp Çocuklar Günü, Türkiye’de, bu yıl ilk kez TBMM çatısı altında düzenlenecek bir etkinlikle tanınacak. Küresel Kayıp Çocuklar Ağı üyesi olan Avustralya, Kanada, Brezilya, Almanya, Yunanistan, İrlanda, Romanya, Hollanda ve İngiltere farkındalık yaratmak ve kayıpların bulunması için ulusal bir mesaj vermek amacıyla birleşerek her yıl 25 Mayıs’ta bir tema belirlemektedirler.
TBMM Kayıp ve Mağdur Çocuklar Araştırma Komisyonunun bu yıl ki 25 Mayıs Dünya Kayıp Çocuklar Günü teması, mavi beyaz renkleri içinde barındıran Beni Unutma Çiçeği olarak belirlendi. TBMM, 25 Mayıs Dünya Kayıp Çocuklar Günü’nde Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen ‘Kayıp Çocuklar’ sorununa sahip çıkıyoruz. Çocuklar dünyanın en değerli varlıklarıdır” dedi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir