Çocuklar 3 ”T” den uzak tutulmalı

Kütüphane haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Masatlı, çocukların, çağın hastalığı olan 3 T’den televizyon, telefon ve tablet’ten uzak tutulması gerektiğini söyledi.
Geçtiğimiz gün Belediye düğün salonunda kütüphane haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mümine Aydın, kütüphanenin tanıtımı ve iş ve işlemler sürecini hakkında detaylı bilgiler verdi.
Aynı etkinlikte katılımcılara seslenen İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, okumanın önemine değindiği konuşmasında, çağımızın hastalığı haline gelen 3 cihaz olan Televizyon, tablet bilgisayar ve akıllı telefonların zararlarından bahsetti.
Çocukların, bu 3 T’den uzak tutulması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Masatlı, kitap okuma konusunda derece elde edenlere ödül verdi.
MEYDANDA KİTAP OKUNDU
Düzenlenen etkinlikte 14 Eylül anaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Kitabın Serüveni” adlı drama gösterimi de yapıldı. Etkinlik, araştırmacı yazar Ahmet Şevki Şakalar’ın kitaplar ve kütüphaneler hakında verdiği bilgilerle son buldu. İkinci gün etkinliklerinde ise, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından Adnan Menderes meydanında kitap okuma etkinliği düzenlendi. Halkın kitaba ve okumaya olan ilgisinin arttırılması amacıyla düzenlenen etkinliğe Meydandaki vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir