Çeltikçi’de festival heyecanı

Mustafakemalpaşa Çeltikçi Beldesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Salçalık Yağ Biberi Kültür ve Sanat Festivali”nde ünlü ses Sanatçısı Coşkun Sabah birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek.
           Bugün saat 17.00’de başlayacak olan, 3 gün süreyle ve birbirinden güzel etkinliklerle katılımcılara keyifli saatler yaşatmayı amaçlayan festivalin ilk gününde; Mehter, Kılıç Kalkan, Bandırma Kafkas Oyunları ve Nilüfer Belediyesi Folklor ekipleri gösterileri sahne alacak.
            Festivalin ikici günü saat 20.00’da Erkut Us konseri ile başlayacak olan etkinliklerde, yemek yarışması, Türk Halk Müziği konseri, biber teşvik müsabakası ve güzellik yarışmaları yapılacak.
            Çeltikçi Beldesi, festivalin son gününde ise usta bir sanatçıyı konuk edecek. Saat 20.30’da gerçekleştirilecek ödül töreninin ardından ‘Hatıram Olsun’, ‘Anılar’, ‘Aşığım Sana’ gibi şarkılarıyla müzikseverlerin gönlüne taht kurmuş olan ünlü sanatçı Coşkun Sabah saat 21.00’da sevenleriyle buluşacak.
            Festivalin, beldenin ulusal tanıtımına büyük kazançlar sağladığını belirten Çeltikçi Belde Başkanı İzzet Dede, birçok etkinliğin yer alacağı ve unutulmaz saatlerin yaşanacağı eğlencelere tüm Mustafakemalpaşa, Karacabey ve komşu köyleri davet ettiğini duyurdu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir