Çekili çalışmaları hızlandırdı

Mustafakemalpaşalı yağlı güreşçi Aykut Çekili Yağlı Güreş sezonuna kısa bir süre kaldığı için antrenmanlarına hız verdi.

Kıştan bu yana antrenmanlarına Susurluk spor ile devam eden Çekili burada çok iyi bir form yakaladığını belirtti ve bu başarılı formunu yağlı güreşlere yansıtıp Mustafakemalpaşa’ya şampiyonluklar getirmek istediğini söyledi.

Susurluk sporda antrenör İsmail Seyhanlı, sporcular baş pehlivan Cengiz Zengin, diğer sporcular Ertuğrul Dağdeviren, Suat Süren ile antrenman yapan sporcu, 27 Nisan Antalya Kepez’de sezonun ilk turnuvasına çıkacak. Hedefi şampiyonluk olan Çekili; “Mustafakemalpaşa Susurluk’un iki katı olmasına rağmen destek yok. 30 Martta yapılacak yerel seçimlerde başkan hangi partiden olursa olsun Ata sporumuza destek olmalı çağrısın da bulunmak istiyorum. Çünkü Mustafakemalpaşa halkı güreşi seviyor, fakat yerel yönetim Ata sporumuza sahip çıkmıyor. Beldelerin kapatılmasıyla beraber Yalıntaş güreşleri de son bulacağa benziyor.

Bununla birlikte sadece Kabulbaba güreşimiz kalıyor, oda maddi imkansızlıklardan dolayı günden güne küçülüyor ve destek olmadığından yeni sporcular yetişmiyor. O yüzden yeni gelecek yerel yönetimden Ata sporuna sahip çıkmasını istiyorum. 27 Nisan Antalya Kepez, 3-4 Mayıs Antalya Kumluca, 18 Mayıs İstanbul Bahçeli Evler güreşlerinde şampiyonluk hedefliyorum” dedi. Çekili ayrıca Susurluk’ta Susurluk spor ile idman yapmasını sağlayan ve maddi manevi desteğini esirgemeyen Kirmasti Kervan Avm’ye teşekkür etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir