Büyük Vefa

97 yaşındaki Hayriye nine, kendisine ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi hediye eden Yerel Gündem 21 Genel sekreterine ve Yalıntaş Belediye Başkanına sarılıp ağladı.
Mustafakemalpaşa Yalıntaş beldesinde kızıyla ikamet eden ve yürüyemeyen 97 yaşındaki Hayriye Tunçkol’un imdadına Yerel Gündem 21 genel sekreteri Nuray Laçiner ve Yalıntaş Belde Belediye Başkanı Mahmut Ertuğrul yetişti.
Yaklaşık 2 senedir aralıksız sürdürülen plastik kapak kampanyaları çerçevesinde elde edilen 100’lerce tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Laçiner, Başkan Ertuğrul’un talebi üzerine Hayriye nineyle tanışıp dertlerini dinledi.
Yürüyemediğini ve bu nedenle evde çok sıkıldığını söyleyen Hayriye Tunçkol’un isteğini yerine getiren Laçiner ve başkan Ertuğrul, Hayriye nineyi ziyaret ederek sandalyesini teslim etti.
1938 yılında aynı gün evlendiği yakın arkadaşını ziyaret etmeyi çok istediğini söyleyen Hayriye nine, tekerlekli sandalye sayesinde ilk olarak hayatta olan o arkadaşına gideceğini söyleyerek mutluluk göz yaşı döktü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir