BURTARIM’a Koyuncu otomotiv damgası

Türkiye’de ilk defa tanıtılan GPRS destekli sürücüsüz traktör olarak anılan T7.290 AC model New Holland Marka traktör Koyuncu Otomotiv tarafından satıldı.
Türkiye’de ilk defa tanıtılan GPRS destekli sürücüsüz traktör olarak anılan T7.290 AC model New Holland Marka traktör Koyuncu Otomotiv tarafından satıldı.
BURSA Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı bu yıl 14’üncü kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Düzenlenen Bursa Tarım Fuarına, 22 ülkeden 451 firma katıldı.
Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’de gerçekleştirmiş olduğu “Milli Tarım Projesi” lansmanında yaptığı açıklamalar ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de fuar alanında yapmış olduğu açıklamalar neticesinde Türk tarım fuarlarına ilk kez bir günde Türkiye’nin dört bir yanından 100 binin üzerinde rekor sayıda çiftçi akın ederek, izdihama yol açtı.
5 gün boyunca 48 ülkeden toplam 305.726 kişi tarafından ziyaret edilen fuar sektördeki liderliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Türkiye’nin en büyük Tarım Fuarı olan, Tarım ve hayvancılıkta kullanılan ekipmanların sergilendiği fuarda Koyuncu Otomotiv bir ilki gerçekleştirdi.
Koyuncu Otomotiv’in New Holland markasıyla katıldığı 2500 metrekarelik standında 48 beygirden 400 beygire kadar traktörler, kendi yürür makineler, biçer döver, çiftlikler için iş makinaları, toprak işleme makinaları, ilaçlama makinaları, çiftçi giyim ürünleri sergilendi.
Koyuncu Otomotiv standında dikkat çeken ve Türkiye’ye ilk defa gelen ve Bursa Tarım Fuarında ilk kez sergilenen 270 Beygir gücünde, sınırsız vites özelliğine sahip, önden hidrolik kuyruk milli, GPRS alt yapısıyla, sürücüsüz iz takibi yapabilme özelliğine sahip T7.290 AC modeli New Holland traktör oldu. Koyuncu Otomotiv Türkiye de ilk kez sergilenen bu traktörün satışını gerçekleştirerek bir ilke imza atmış oldu.
Koyuncu Otomotiv yetkilisi Semih Koyuncu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük halkalarından olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları bu yıl da sektörden beklediği ilgiyi gördü. 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği bu fuarda Koyuncu Otomotiv olarak, Türkiyeye ilk kez getirilen ve ilk kez bu fuarda sergilenen, GPRS altyapısıyla sürücüsüz sevk ve idare edilebilen, dünya çiftçilerinin ulaştığı teknolojiyi, Türkiye’ye ilk defa getirip sergilemekten ve yine bu traktörü bölge çiftçimize satmaktan dolayı gururluyuz.
Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın İzmir’de kamuoyuna ilk defa açıklamış olduğu “Milli Tarım Projesi” ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in de fuar alanında yapmış olduğu açıklamaları göz önüne aldığımızda, ülkemizde Tarım’ın ne kadar önemli olduğu yeterince nettir.
Ülkemizin ve çiftçilerimizin Tarım yönünden hangi düzeyde olduğu, bu traktörün buraya getirilmesi ve satılması, bölge çiftçisinin, yenilikçi çiftçi profiliyle modernizasyona ne kadar önem verdiğinin bir kanıtıdır’ dedi.
New Holland T7.290 AC traktörün öne çıkan diğer bazı özellikleri ise şöyle; Tier 4b motor, Hidrolik ve Pnömatik Römork freni, 8 Hidrolik çıkış, Ön askı kolları ve iki hızlı PTO, İntelliview4 ekran, 4 hızlı arka kuyruk mili, Auto Guidance Complete level 2 Class 3 isobus, 12 yüksek yoğunluklu led far.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir