Bor Komisyonu Ankara 7.Enerji kongresinde

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Ethem YILMAZ’ın da görev aldığı BOR KOMİSYONU 24 – 25 Kasım 2014 tarihlerinde Congresium Ankara’da düzenlenen 7. Enerji Kongresine katılarak geliştirdikleri projeler hakkında bilgi aktardılar.

Ethem YILMAZ aktarılan bilgilerin başında;

Bor Komisyonun öncelikli hedefi kamuoyunda ve yatırımcılar nezdinde Bor Madeni ile ilgili gereksiz bilgi kirliliğinin önlenmesi ve yanlış algıları giderecek şekilde gerçek bilgiye dayalı farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti. 

İkinci önemli tespitlerinin de Türkiye’nin değişik yerlerinde Bor konusu ile ilgili olarak gerek yeni ürünler, gerekse yeni proseslerin geliştirilmesi yönünde birçok çalışmanın olduğu ancak çeşitli sebeplerle yarım kalmış, BOREN kanalı ile ulaşılan 40 adet proje ve patentin meslek dallarına göre tasnifini gerçekleştirerek SİAD’larla yapılan temaslar sonucunda bu projelerin tanıtım ve duyurularını yapmak üzere toplantılar düzenlediklerini ifade etti.

Uludağ Üniversitesi Bünyesinde Bor Komisyonu üyesi olan hocalarımızın konu ile ilgili araştırmalar yaptıklarını ve bir bilgi havuzu oluşturulduğunu dile getiren YILMAZ bu bilgiler dahilinde bor ile ilgili olarak hepimizin bildiği ve sanayiciler için önemli bir referans kaynağı olan ETİMATİK projesi Eti Maden’in hayata geçirdiği önemli bir ticarileşme çalışmalarının uluslararası düzeyde ses getiren bir proje olmuştur. Komisyonun çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini ve birlik beraberlik içinde her geçen gün büyüyerek ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir