Biz Olalım spor kulübü liderliğini sürdürüyor

Türkiye Basketbol Federasyonu Bursa Ligi’nde 28 Şubat Pazar günü oynanan maçta Biz Olalım Spor Kulübü – Mustafakemalpaşa Belediyespor mücadelesinden 95 sayı farkla 103-8 galip ayrıldı.
Biz Olalım Spor Kulübü, 8’de 8 yaptı ve küçük bayanlar ligindeki yenilgisiz liderliğini sürdürdü.
2015-2016 sezonunda ikisi grup maçı, ikisi final grubu maçı olmak üzere Mustafakemalpaşa Belediyespor ile dört kez karşılaşan Biz Olalım Spor Kulübü, tüm karşılaşmaları farklı sonuçlarla kazandı.
Kulüp Başkanı ve Basketbol Antrenörü Engin İLHAN yönetiminde 10 Aralık’ta oynanan sezonunun ilk karşılaşmasını 92-15 kazanan Yalıntaş’ın Melekleri, 27 Ocak’ta oynanan ikinci grup maçından da 83-16 galip ayrıldı.
Mustafakemalpaşa grubunu ilk iki sırada tamamlayarak final grubuna yükselen Biz Olalım Spor Kulübü ile Mustafakemalpaşa Belediyespor, iki maçta daha karşı karşıya geldi.
17 Şubat’ta oynanan final grubunun ilk maçını 98-14 kazanan Biz Olalım Spor Kulübü, Pazar günü (28 Şubat) oynanan maçta da rakibine şans tanımadı ve 95 sayı farkla 103-8 galip gelen taraf oldu.
Biz Olalım Spor Kulübü, 2015-2016 TBF Bursa Ligi’nde oynadığı Mustafakemalpaşa Belediyespor maçlarında rakip çembere 376 sayı bırakırken kendi potasında sadece 53 sayı gördü.
Mustafakemalpaşa Belediyespor maçlarında 323 sayılık bir averaj yakalayan Biz Olalım Spor Kulübü, TBF Bursa Ligi’nde oynayacağı son iki karşılaşma olan Mudanya Gençlik ve Gürsu Belediyespor maçlarını kazandığı takdirde Bursa Şampiyonu olacak ve ilimizi 22-26 Mart 2016 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek Marmara Bölge Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanacak.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir