Belediyenin basın bürosu

Kısa adı BHA olan belediye haber ajansına bir de basın bürosu ilave edildi.
           Gazeteciliğe meraklı olan Belediye Başkanı Sayın Sadi Kurtulan, “köpeksiz köyde değneksiz gezer” atasözü misali 16’sı iktidar, 9’u sözüm ona muhalefet toplam 25 meclis üyesine meydan okuyarak sorumsuzluğunu sürdürüyor.
            “Bu bizim partinin adamı, bu bizim çocuk, bu bizim kız, bu bizim aileden” deyip belediyede iş verilen bazı kişilerin eline birer fotoğraf makinesi, birer kamera veren Belediye başkanı Sadi Kurtulan; tuvalete girerken, tuvaletten çıkarken, lavaboda elini yıkarken, herhangi bir tören ve etkinlikte birileriyle el sıkışıp öpüşürken sunulan ikramları yerken fotoğrafını çektiriyor. Bununla da kalmayan Belediye Başkanı, kısa adı BHA olan belediye haber ajansı için belediyenin arka yönündeki eski yerel gündemin faaliyet gösterdiği odaya basın bürosu oluşturdu.
            Kayırmacı olarak belediyede iş verilen BHA muhabirleri, elerindeki belediyeye ait fotoğraf makineleri ve kameralarla basın mensubuymuş gibi açılışlarda, etkinliklerde, ilçede yapılan tüm olayları görüntüleyip basın bürosuna intikal ettiriyorlar.
            Sayın Başkan, 15 ay gibi bir zamanda ilçenin tüm sorunlarına çözüm getirmiş gibi şimdi de gazeteciliğe mi soyundunuz? Memleketi çöp, pislik, b*k götürürken belediyeden maaş verdiğiniz bu işçileri basın muhabiri gibi nasıl çalıştırıyorsunuz? Bu yapmış olduğunuz hareketiniz belediye bütçesini zedelemiyor mu? Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın bazı yüksek yargı organlarına hitaben “Çıkar cübbeni, gir bir siyasi partiye, ülkeyi sen yönet” dediği gibi, Sayın Başkan, ben de sana sesleniyorum! Gazeteciliği ve basın bürosunu belediyenin parasıyla değil, önce belediye başkanlığından istifa ederek kendi imkan ve paranızla bir matbaa kurarak yapmanız gerekiyor. Sorumsuz hareketiniz hiçbir ne yasa, ne de yönetmelikle bağdaşıyor mu? Bunun cevabını kamuoyu ve ilgililere bırakıyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir